Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek a hullámos papagáj tartásához?

Figyelt kérdés
És melyik a legpraktikusabb etető:az önetető vagy a rozsdamentes acél tál??? KÖSZÖNÖM!!! :)

2014. nov. 19. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A rozsdamentes acél tál a jobb. Az önadagolósokat kerüld, etetőben, itatóban egyaránt.

Ami nekem van: kalitka (120x100x60), 6 db etető (kettő járt a kalitkához, műanyag, 2 van bent, a maradék kettő pedig lágyeleségnek, homoknak vagy tartaléknak van), 2 itató tálka (egyszerre egy van használatban),

(mennem kell, de később folytatom, írom tovább:) )

2014. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2014. nov. 19. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Van még szépia, homok. 3 db fa ülörúd (saját kezűleg gyártott, almafából), egy fa hinta és egy fa létra. (a játékaikat jó időközönként cserélgetni). Vastagabb kenderzsinórt szerettem volna még felfüggeszteni keresztbe, hogy tudjanak mászkálni rajta, de sehol sem találtam natúrt. Kalitkán belül ennyi. Van egy szobai mászó-játszó-pihenő fa (szintén almafából, cserépben egy közepes, kicsit ágas-bogas faág), amin tudnak mászkálni és pihenni, ha ki vannak engedve a szobába.

Takarítás szempontjából pedig beszereztem egy spatulát és pici kézi seprűt, lapátot, mivel sokat szemetelnek. Ezzel a kalitka körül fél perc alatt össze tudom seperni a kiszóródott maghéjakat, tollakat. A spatula pedig a kalitka aljának a takarításakor jön nagyon jól.

Nyárra tettem be nekik is fürdőedényt, mint a törpepapagájoknak, de a hullámosok nem igazán használták. Remélem nem hagytam ki semmit. Már alszanak, nem akarom kapcsolgatni a villanyt, hogy szétnézzek körülöttük. :)

2014. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, kifelejtettem a pletykamagazinokat, amiket a földre szoktam teríteni a kinti fájuk alá, ha szabadon vannak a szobában. :)
2014. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm...!!!! ;) :) :D
2014. nov. 20. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem az egyes válaszát. Miért kell kerülni az önetetőt, önitatót? Ha tálban adsz neki enni, akkor kiveri, összekoszolja az egészet. A vizet pedig fel tudja borítani, tele lesz tollal. Az önetető kényelmes, praktikus, mindig annyit ad, amennyi elfogy.
2014. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Igen én nem szeretnék átváltani a tálkára(víznek)....nekem ez az önitató kényelmes és biztonságosabb...!! :) ;) :D
2014. dec. 7. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: az önitatót nem lehet megfelelően tisztítani! A kicsi részeiben benne marad a kosz és a kórokozók. Tegyetek egy próbát, fültisztító pálcikával dörzsölgesd meg belül. És még ezzel sem lehet minden zeg-zugot elérni. A kalitkához járt önitató, az első 1-2 hétben azt használtam, amíg nem vettem tálkát. Nekem nem szokták kiverni a vizet az edényből, és összekoszolni magukat. Fel van akasztva a kalitka falára.
2014. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Majd megpróbálok neki felrak tálkát bele vizet...!!

Majd kiderül melyik jobb, kényelmesebb neki...!!! :) :D

2014. dec. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!