Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vásároljak hullámospapa...

Hogyan vásároljak hullámospapagájt?

Figyelt kérdés

Párban szeretnék vásàrolni, honnan tudom,hogy megkedvelk egymást? É

s ki tudom valahogy zárni, hogy idős papagájokat sózzanak rám? Egy- vagy különböző neműeket vásároljak? Kérlek segítsetek, teljesen kezdő vagyok! Köszönöm!



#vásárlás #Hullámspapagáj
2014. dec. 8. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy akkor muszáj megkérdeznem hogy az alapokat tudod? Mármint a tartásukkal kapcsolatban?

Mekkora kalitka kell nekik? Mi kell a kalitkába illetve miből milyen kell a kalitkába? Mi teljesen felesleges vagy ártalmas a kalitkába vehető cuccok közül? Mit kell nekik enni adni? Milyen magkeverék jó? A lakásban mik azok a dolgok amik veszélyesek, ártalmasak, halálosak rájuk nézve? Azaz milyen óvintézkedéseket kell tenni már a megvételük előtt, később a kiengedésük előtt? Mik azok a dolgok amiket ajánlott teljesen elfelejteni, nem ajánlott használni ha madarat tart az ember? Hol kell őket elhelyezni? Hogyan kell velük foglalkozni és mennyit? Stb...

Ezek nagyon fontos dolgok. A madarak élete, egészsége, boldogsága múlik rajtuk.


A kérdésre válaszolva:

A hullámosok nagyon madártársaság kedvelők így nagyon ritka hogy 2 hullámos főleg ha 1 párról van szó ne jönne ki egymással. Elméletileg 2 hím és 2 tojó is elvan ha nincs ellenkező nemű harmadik madár de a tojóknál nagyobb az esély veszekedésre mert ők harciasabbak. De persze ehhez(békéhez, nyugalomhoz, egészséghez) megfelelő tartási körülményeket kell biztosítani mert ha pl.(sajnos gyakori hiba) túl kicsi kalitkát veszel akkor nem tudnak egymásnak teret adni vagy ha nincs megfelelő elfoglaltságuk akkor nem tudják lekötni/elfárasztani magukat és ebben az esetben valószínűbb hogy előfordul hogy a 2 madár folyton verekedik, egymást tépi a kis hely, a felgyülemlett energiák miatt.

A fiatal madarak viaszhártyája(orra) általában rózsaszín vagy fehéres míg a felnőtteké kék vagy barna(nemtől függően) de vannak kivételek. A fiatal madarak homloka sok színváltozatnál fekete csíkos és csak felnőtt korukra válik teljesen egyszínűvé de ebben is vannak kivételek színváltozattól függően. Keress egy tenyésztőt az a legegyszerűbb. Ha tudod hogyan kell őket megfelelően tartani akkor leellenőrizheted a madarai tartási körülményeit, hogyan viszonyulnak hozzá a madarak ezáltal kiderítheted jó, megbízható tenyésztő-e az illető. Egy megbízható tenyésztő 99,9% hogy olyan nemű és korú madarat ad amilyet akarsz(azért nem 100% mert tévedni emberi dolog).

2014. dec. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én különböző neműeket vásárolnék. Ha egy helyről hozod el, valószínűleg jól ki fognak jönni egymással.


Én nyár végén vettem egy párt (hogy tényleg egy pár-e, majd kiderül, ha színesedik a viaszhártyájuk, de szerintem az:), csak még túl fiatalok hozzá, gondolom, tavaszra kiderül:) - ebből láthatod, én is kezdő vagyok a papagájok terén, bár úgy 20 éve tartottam egy rövid ideig pintyeket, és mielőtt megvettem a madarakat, hónapokig olvasgattam róluk a neten és könyvtárban mindent, ami elérhető volt.


Sok tenyésztőt felhívtam, volt, akinél jártam is, végül egy Pest környéki tenyésztőtől vettem, aki nagyon rendes volt, minden kérdésemre kimerítően (és kedvesen) válaszolt, és azt mondta, ha később felmerül bármilyen kérdésem / problémám, nyugodtam hívhatom - szerencsére nem merült fel semmi:)) Ha helyileg jó lehet neked, szívesen ajánlom, ha írsz privátot!

2014. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak:


A (te megítélésed alapján jó) tenyésztő nem említette a nemüket? Ez elég furcsa mivel a hullámosoknál a még odúban lévő nagyobb fiókáknak is már meg lehet állapítani a nemét.

2014. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as: de, említette, de azért volt már rá példa a világtörténelemben, hogy utóbb kiderült, tévedtek, igaz? Szóval azért írtam, hogy "majdnem" biztos. Akkor hiszem el végleg, ha a saját szememmel látom:) - Mert ÉN nem vagyok elég gyakorlott hozzá, hogy már most 100%-ig biztos legyek benne...
2014. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!