Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Létezik olyan kanári betegség,...

Csicsky kérdése:

Létezik olyan kanári betegség, amit az ember is el tud kapni?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba egy kis kanárisárga kanárit. Az nem tudom, hogy pontosan milyen fajta és azt sem, hogy milyen nemű. A rokonaim azzal ijesztgetnek, hogy egy ilyen madár, ha elkap valami betegséget, az továbbterjedhet az emberre is.


A kérdésem tehát az lenne, hogy van-e olyan kanári betegség, amit aztán a madártól az ember is elkaphat. Ha igen, melyek ezek a betegségek és milyen úton fertőzheti meg az embert.



#betegség #kanári #kanári betegségek #fertőzött kanári
2014. dec. 10. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szobádban tartod a madarat és nem viszed olyan helyre ahol közvetlenül érintkeznek vadon élő madarakkal akkor semmilyen betegséget nem tudsz elkapni tőle.

Nekem éveken át voltak madaraim, most is van egy és eddig nem vettem észre, hogy bármi betegséget elkaptam volna tőle... A rokonaid csak ugratnak! Ne félj a madártól!

2014. dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én dédim is ki van akadva a papgájaink miatt, hogy ismerőse papagájtól kapott tüdőgyulladást (60 éve). Szerintem mivel a madár nem repül ki a lakásból, csak olyasmivel tud megfertőzni, amilye már akkor is volt, mikor elhoztuk, de hát az valószínűleg az első hetekben-hónapokban biztos megtörtént volna. Ráadásul ha valamit el is kapsz tőle, biztos gyógyítható lesz, ne aggódj :D
2014. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
A madaraknak csak egy olyan betegségük van, ami átterjedhet emberre is, ez az ornitózis. Magyarul "madárbetegséget" jelent, papagájkórnak is szokták mondani. Nem egy komoly betegség és létezik rá gyógyszer.
2014. dec. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ahhoz, hogy a kanári olyan betegséget adjon át neked ami ténylegesen ágynak dönt, olyan immunrendszerednek kellene lennie, mint egy szervátültetettnek. A macska, vagy a kutya nagyobb veszélyt tartogat számodra.
2014. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Ornithosist esetleg elkaphatsz...(baktérium által terjesztett heveny fertőzés) mostanság papagájkor alatt emlegetik.De ez jobban madárról-madárra terjed.Magas lázzal jelentkezik általában. Hozzá teszem madarak tartok/tenyésztek amióta vannak (kb 7 éve) semmi bajom nem lett :) pedig jó pár megfordult már itt, sőt nagyon sok tenyésztő ismerősömnek se volt semmi problémája. Viszont ha még is lenne, jó szakemberek vannak azért hazánkba , és célzott kezeléssel lehet gyógyítani. És még egy +++kimondott "kanári betegség" nincs ! Nem lesz semmi bajod Tőle :) Sok szerencsét hozzá!
2014. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!