Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel lehet etetni a madarakat?

Mivel lehet etetni a madarakat?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 11:16
 1/7 KGabi0000 ***** válasza:
Mi darált dióval és szotyival etetjük.Meg szoktunk venni ilyen golyókat az állatkereskedésben.
2014. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és a szotyit megpucoltan, vagy héjastól? bocsi, nem értek a madarakhoz, de segiteni szeretnék nekik
2014. dec. 30. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet venni madaraknak való eleséget, azzal nem nyúlhatsz mellé.
2014. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, koszi.
2014. dec. 30. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
azért azt jobb ha tudod, hogyha egyszer elkezded etetni a madarakat, akkor nem hagyhatod abba, mert odaszoktatsz egy csapat madarat akik számítanak majd a kajádra, és ha ezt elhagyod elpusztulhatnak, ha nem találnak hirtelen máshol.
2014. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, de koszi.
2014. dec. 30. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kiaggatsz néhány cinegegolyót faágakra, és kiraksz szotyit (legjobb a fekete színű, úgynevezett madárszotyi, de a csíkos is jó, csak az a fontos, hogy madaraknak való, sózatlan legyen), az már bőven elég. Kenyérmorzsát tilos. Fontos, hogy valami virágalátétben, vagy lapos edényben vizet is tegyél ki, amit naponta cserélsz, mert az olajos mag- ilyen mennyiségben- nem természetes táplálékuk, meg egyébként is, nehéz ilyenkor ivóvizet találniuk. Lehetőleg olyan helyen legyen az etető, ahol a macskák nem tudják becserkészni a madarakat. A dió is nagyon jó, de elég drága mulatság. Ha hozzá tudsz férni olcsóbb almához, azt ki lehet szórni feldarabolva a földre. Én itthon minden nap kirakok 1- 2 almát, így a feketerigók is ideszoktak.

Még annyit, hogy a téli magkeverék néven árusított madáreleség kiváló, csak az ára magas. Én a helyi zöldségesnél veszem a madárszotyit nagy tételben, így 150 Ft/ kg- ba kerül, ez nagyon jó ár.

Azok a gyengébb csőrű rovarevők, akik nem tudják feltörni a szotyit, a magevők által elhullatott töredékeket csipegetik fel, így mindegyik tud táplálkozni.

Ha ennél bővebben érdekel a téma, a Madártani Egyesület- mme.hu- honlapján többet is olvashatsz róla. Én is tagja vagyok egyébként :-)

2014. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!