Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan csaljam ki nimfapapagáj...

Hogyan csaljam ki nimfapapagájomat a ketrecből?

Figyelt kérdés
Régebben gyakran kijött, röpködött is, de mostanában sosem jön ki, pedig mindig nyitva van a kalitkája ajtaja.

2015. jan. 3. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják hagyni kell majd magától kijön. Na ez nekem sem működött így én levettem a rácsot a tálcáról és úgy fordítottam, hogy lássa hogy szabadság van repülhet. Na így mindig kirepült, és élvezte. Haza már magától hazamegy de a kijövetel nehézkes mindig.
2015. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolj bele az ő szemszögéből: miért érdemes kijönnie? mi van kinn, mit csinálhat kinn amit szeret?

Valószínűleg nemsok minden ha nem akar kijönni.


Először is vegyél mellé egy fajtársat és egy nagy kalitkát/kisebb röpdét. Az egyedül tartott papagájoknál gyakori az inaktivitás mivel szegények unatkoznak,magányosak mert az emberrel nem tudnak együtt repülni, kommunikálni,stb. A papagájok párban/csapatban élő madarak. Az ember nem társa a papagájnak!! A másik dolog ami hozzájárul az inaktivitáshoz az hogy kicsi kalitkában vannak(pl. 40x60cm) amiben szinte csak egyhelyben üldögélni lehet ahelyett hogy akkora kalitkájuk lenne amiben repülni is tudnak(kb. 60x130cm 100-200cm magassággal) napi kiengedés mellett is.

Másodszor csinálj neki/nekik kintre 1 vagy több minél nagyobb kiülőt vastag faágakból olyan fajtákból amik nem mérgezőek nekik. Tegyél rá vékony ágakat is játéknak,rágnivalónak.

Harmadszor érje őket minél több inger. A monoton, unalmas, egyforma hétköznapoktól idővel szintén inaktívvá válnak valamennyire mert ha semmi új,érdekes nem történik akkor nincs mi motiválja őket, egyszerűen unatkozni fognak mert már mindent ismernek ami körbeveszi őket. A vadonban sose unatkoznak! Gondolok itt arra hogy pl. jó időben tedd ki őket napozni, levegőzni. Ha megoldható kapjanak kintre egy kisebb röpdét. Vagy ha melegben esik az eső hagyd kinn őket hogy így is fürödhessenek ha akarnak ez is egy inger. Ha szétrágnak egy játékot ne ugyanolyat csinálj helyette hanem mást,újat. Kapjanak különböző állagú kajákat pl. a mag kemény,száraz, az alma,dinnye,stb. lédús, a kása állaga megint más. Kapjanak zöldséget, gyümölcsöt apróra vágva tálban, egy vékony megfelelő formájú ágra felfűzve szeletekben,stb változatosan. A kiülőjükre időnként tegyél valami újat vagy változtass valamin, a kalitkájukat/röpdéjüket is átrendezheted időnként. Taníts nekik dolgokat pl.hívásra repüljenek rád. És hasonlók.

2015. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!