Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájomhoz párt...

Hullámos papagájomhoz párt szeretnék venni? Fiút v lányt?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve van nálam a hímem, mindenképp akartam neki társaságot, csak meg volt fázva elég sokáig,és így nem mertem de mára már mintha kiheverte volna. Gondoltam h fiú mellé fiút veszek.

Lányt nem akarok, nem akarom nézni h állandóan hágja a barátnőjét. Két fiú meg akár végig harcolna?.... Mi lenne?

Kérlek, írjatok tapasztalatot, hogy megy ez?

Köszönöm.

Ja, kalitkában élnének együtt, (elég nagy de nem annyira h el tudják kerülni egymást konfliktus esetén) de csak a lakásban tudnak kijönni, az madárbiztos.

A mostani hímem elég birkatermészetű.

Segítsetek:) A madárkám érdekében :) Köszönöm.



#hullámos papagáj #hím #tojó #díszmadár hobbi
2015. jan. 3. 17:15
 1/7 Armand B. válasza:
58%
Tehetsz lányt szerintem.Fiút inkább ne mert pár hét múlva lesz egy döglött és egy sebesült papagájod
2015. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz tojót is, ugyanis ha nincs fészekodú akkor nem fog tojást rakni a tojó. Nekem fél éve van egy hímem, a tojó már megvolt. Én nem láttam még őket párzani, de nem is baj. Nyugodtan lehet lányt venni. Legyenek egykorúak körülbelül így minden rendben lesz. ha hazaviszed az új madarat egy hétig külön tartsd másik helyiségben, a karantén ideje miatt. Itt megláthatod hogy beteg e vagy akármi. Utána én csak egymás mellé tettem a két kalitkát megint vagy 3-4 napig. Utána összeengedtem őket. Nálunk hála az égnek semmi gond nincs azóta sem, a hím elég birkatermészetű itt is, a tojó gyakran elzavarja az etetőtől is.
2015. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hímek általában alapból birkatermészetűek és a tojók alapból harciasak.


2 hím is jól elvan. Én 2 fiatal hímet vettem eredetileg. Azóta már hozzám került egy harmadik hím is. Párba nem álltak mert igazából mindegyik etet,udvarol mindenkinek. Akkor szoktak kicsit összekapni amikor valamelyik udvarol valakinek és egy másik odamegy a közelébe(védi az aktuális "párját") de komoly verekedés nincs. De 2 hím esetében csak egymásnak tudnak udvarolni tehát ilyen nem valószínű.

Tojó azaz 1 pár esetében azt nem biztos hogy látni fogod ahogy párosodnak de lehet tojás. A hullámos nagyon szapora, ha bepörög kalitka aljába is tojhat. Főleg ha nem tudja az ember hogyan kell megakadályozni hogy bepörögjenek de 100%-ra kizárni a tojást nem lehet. Ha lesz is tojás akkor se biztos hogy lesz is belőle valami mert nem biztos hogy fias, nem biztos hogy kotlik rajt a tojó rendesen. Ha mégis akkor lehet venni műtojást amiből biztos nem lesz fióka és csak meg kell várni amíg megunja a kotlást.

Viszont az a természetesebb ha tojót kap párnak.



Kalitkából viszont MINDENKÉPP kell egy nagyobb. Gondolom nem teljesen a madaraknak van berendezve a szoba és nem napi 24 órában van nyitva a kalitkaajtó. De ha mégis akkor is történhet bármi ami miatt be kell zárnod őket hosszabb időre, napokra, hetekre.

2 hullámosnak de már egynek is kell kb.50x100cm alapterületű kalitka. Venni ekkorát nem érdemes de csinálni vagy csináltatni már megéri.

2015. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen a kalitkaajtó mindig nyitva van - kivéve szellőztetés. A ketrec egy személyes (bár sok embert láttam aki egy párt tartott ugyanilyenben) de TUDOM h kell egy nagyobb, én már kinéztem egy válaszfalasat ami leírása szerint pont ilyenre jó, ha pl el kell különíteni de a válaszfal persze opcionális, nincs az ott, ha nem kell. Nem akarom másra bízni h valaki hegesszen ill összetákolgasson valamit ami akár veszélyes lehet a madárkákra (megszúrhatja valami, rossz minőségű anyag stb) szóval inkább nem sajnálom erre a pénzt mert az állatorvos sokkal drágább és körülményesebb lenne. Nem beszélve a madár szenvedéséről.

Köszönöm az összes eddigi tippet :)

2015. jan. 4. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak hozzáértő emberek akik kalitkát készítenek. Én egy embert ismerek jobban mert az egyik kalitkámat ő csinálta és sokan dicsérik a kalitkáit,röpdéit. De lehet venni pl. tőle is táblás rácsot és házilag is lehet csinálni.

A gyári kalitkák azért se érik meg mert soknak kicsi az ajtaja így nem lehet hozzáférni takarításkor a kalitka minden részéhez vagy nem a legjobb fajta az ajtaja(pl. könnyen nyitható vagy épp a rajta lévő minta balesetveszélyes). Soknak festett a rácsa ami nem való papagájnak mert mérgező(a horganyzott azaz a szürke vagy arany színű rács a jó). Aminek jó lenne az ajtaja és a rácsa is annak meg nem kihúzható a tálcája. Nehéz olyat találni ami minden szempontból jó főleg normális méretben mert 30x40cm-es lyukkalitkából aminek megfelelő minden mása a méretét leszámítva akad bőven.

Az általad kinézett kalitka biztos jó minden szempontból?

2015. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Festettet sosem vennék, bár a válaszfalas nagyon megtetszett, meg nem tudnám így hirtelen mondani h az most festett v sem. Horganyzottnak tűnt - de láttatlanban biztos h nem veszem meg ha festett. De olvastam már h valakinek a madarai azon szórakoztak h melyikük tudj gyorsabban lerágni a festéket. El is pusztultak nem sokára sajnos.

Nyilván sokan meg tudnák csinálni (lehet h jól is) de most tényleg a legjobb minőség a fontos nem a kinézet. Még az is fontos nálunk, hogy a teteje egyenes legyen hogy lehessen fürdőztetni a saját kis fürdőkádban :) Az ott van megszokva és háború lenne ha máshova lenne eltéve. :D

Egyelőre akkor a fiú-lány párosítás marad, igen, ez természetesebb is. Ha csak 1% az esély arra h harcoljanak a fiúk, és ha 1% az esély rá h egyik is elpusztulna, felejtős. Csak még egy kérdés: ha ez van (f+l), akkor mi van ha tojik a lány? Nem szorulhat bele a tojás v ilyesmi? És hogy ha nincs odu felrakva? azt mindenképp kitojja x időnként? Úgy, mint a tyúk? V nincs tojás x időnként? Nem volt még "csajszi" madaram soha. Elnézést a kérdésért ha túl butának tűnik.

2015. jan. 5. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelni kell rá hogy ne kapjanak túl sok fehérjét és E-vitamint, se a kalitka/kalitkában ne legyen se kinn ne engedjétek őket kis lyukakba vagy hasonló odúszerű helyekre bemenni(amikor kicsit hormonosak akkor lehet hogy keresgélni fognak ilyen helyeket de ne engedjétek), napi 10 órát legyen csak világos nekik, úgy rendezd be a kalitkát hogy a hátukat, szárnyukat ne simogassa semmilyen játék ha elmennek alatta. Ezekkel lehet elkerülni hogy tojjon a tojó.

De mivel elég szapora fajról van szó ezek mellet is becsúszhat tojás. Ha nincs kalcium,D-vitamin hiánya a tojónak és pl. nincsenek állandóan ijesztgetve,stresszelve akkor a tojás/tojások ha elkezdenek benne érni ki is fognak jönni. Ha nincs odú/fészke akkor le fog menni szépen a kalitka aljába a sarokba és ott fog tojni. Akkor tojnak csak amikor nagyon hormonossá válnak, beindulnak tehát nem biztos hogy x időnként tojik. Tavasszal vagy épp október-november környékén(az Ausztráliai tavasszal) szoktak hormonossá válni általában(a szobában lévő hőmérséklet növekedéstől/csökkenésétől is függ). Ilyenkor úgymond szinten kell tartani a hormonjaikat hogy megmaradjanak az udvarlásnál, fészkelőhely keresésnél és ne lépjenek tovább a párosodásra. Állítólag egyedüli pár nem tojik mert a hullámosoknak a szaporodáshoz kell az is hogy hallják,lássák ahogy egy másik pár udvarol, jól harmonizál hogy féltékenyek legyenek. Mégis vannak akik az egyedüli párjukat is ráveszik a sikeres költésre.

2015. jan. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!