Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Folt nélküli gyöngyös nimfánál...

Folt nélküli gyöngyös nimfánál hogyan lehet biztosra megállapítani a nemet? (KÉP)

Figyelt kérdés

Elmúlt már egy éves a madár, eladni próbálom, de az érdeklődő biztosra szeretné tudni, hogy egy párról van-e szó. Szerintem szinte 100%, hogy hím és tojó, de nem találtam olyan magyarázatot, amit az illetőnek is meg tudnék írni. A legtöbb képen amit találtam, az ilyen madár mint az enyém, tojónak volt említve, de olvastam olyat is, hogy ennél a változatnál nem lehet a szárnyak alatti pöttyökből, farokból sem megállapítani.


[link]

[link]

[link]


Sajnos még nem vagyok tisztában az összes színváltozattal és hogy mikor milyen nemű a madár vagy egyáltalán mikor lehet csak ránézésből megmondani. Amúgy viselkedésre is tojó, de úgy vettem észre, emberünk valami atombiztos bizonyítékot vár.



2015. jan. 4. 10:09
 1/5 Kovács Elu válasza:
én ha helyedbe ahonnan vetted a papagájt elvinném egy állatkereskedésbe és ott megmondják.
2015. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már elmúlt egy éves, tehát ivarérett akkor 100% hogy tojó. Ugyanis gyöngyös színváltozatúak csak a tojók lehetnek.

Előfordúlhat gyöngyös színű hím fióka is, de az ivarérett korá átszíneződik vadasra.(Olyanra mint a képeden a hím madár.)

2015. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ivarérett gyöngyös hím nincs elméletileg(illetve minimális gyöngyözöttség maradhat rajt). A fiatal gyöngyös hímek ivaréréskor átvedlenek más színváltozatra. A képen lévő nimfa túl gyöngyös ahhoz hogy hím legyen de a tollazat alapján való nemmeghatározás nem 100%-os ahogy más módszer se. Ezért érdemes többféleképpen nézni.

Mivel 1 éves múlt ha hím már udvarolnia, dallamos hangokat hallatnia kéne hónapok óta. Csinál ilyeneket? Ha nem akkor viselkedés alapján is tojó. Tehát tojó.

2015. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

A kereskedésben is párként adták el, de amúgy sokszor nem értenek az ilyesmihez, a második nimfámat tojóként akarták eladni mert hogy "csíkos a farktolla így tuti tojó" (a kb. 6 hónapos, dallamosan éneklő madár), persze én tudtam, hogy hím így elhoztam mert hímet akartam. :) (Pár hónapra rá át is vedlett hímmé.)


#2 & #3

Köszi, én is erre tippeltem, csak nem voltam benne egészen biztos. Nem énekel, néha sípol ha baja van, megijed vagy ilyesmi. :) A párját hallottam eddig kb. 2x talán udvarolni neki pár másodpercig, de ha odanézek, abbahagyja. Elképzelhető, hogy azért nem udvarol nagyon és nem is pároznak, mert félnek tőlem és zavarom őket? Nem valami emberbarát madarak, a kalitka meg itt van tőlem fél méterre, a szelídebb páromnak viszont nincsenek ilyesmi problémáik, ők szoktak néha pározni is, az se zavarja őket, ha esetleg 3 centiről figyelem őket közben... :)

2015. jan. 5. 00:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ez biztos egy pár a gyöngyös a tojó a vad színű a hím.a tojónak a farka alján vannak minták, a hímeknek egyszínű.
2015. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!