Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elkezdtem etetni a madarakat...

Elkezdtem etetni a madarakat és megjelent egy számomra ismeretlen madárfaj, az interneten sem találok rá. Van valakinek ötlete, hogy milyen madár lehet?

Figyelt kérdés
Alapvetően szürke színű madár, a begye fakó-vöröses színű (nem úgy, mint a vörösbegynek, a feje nem, illetve teljes begye vöröses színű), fején a szeme vonalában fekete csík húzódik. A csőre hosszabb, mint a cinege csőre, és egy kicsit nagyobb is nála. A faágakon felfele ugrál, közben meg-megáll és a csőrével ütögeti a fát.

2015. jan. 8. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd végig az MME facebook oldalán az adventi időszakban feltett bejegyzéseket! Mert ott minden nap feltettek egy-egy a téli etetőkre járkáló madarat. Hátha megtalálod közöttük azt, akit te is láttál!
2015. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is láttam tegnap valami hasonlót a kertben. Lehet, hogy valami költöző madár épp megpihent átutazóban?
2015. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csuszka.


hu.wikipedia.org/wiki/Sitta_europaea

2015. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csuszka szereti a napraforgót, szeret fejjel lefelé menni a fatörzseken. Itt nézheted meg (Galériák).

[link]

2015. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csúszka bizony! Nagyon köszönöm. :)
2015. jan. 8. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos ártereken a tavaszi kis kotyogása (tyetye). Nagyon szépen éneke. Oduban fészkel, oda befalazza a tojót a hím, eteti. Hogy ne tudjon kirepülni, sárral beszűkíti a nyilást. Amikor kikelnek a fiókák, kibontják és mind a két szülőmadár etet.
2015. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!