Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagáj télen fürödhet...

A nimfa papagáj télen fürödhet? (meleg vízben) Vagy megfázhat tőle?

Figyelt kérdés
Ja és még az lenne a másik kérdés, hogy ehet a nimfa csirke húst vagy sülve,főve krumplit?

2015. jan. 10. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyha rendesen fűtött a helyiség, és a száradásig semmiféle huzat nincs, akkor fürödhet.
2015. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És meleg vízzel spricceljem le, vagy láttam egy olyat, hogy egy műanyag, átlátszó boboz oldalára vágtak egy ajtót, és öntöttek bele meleg vizet, és oda bementek és fürödtek a madarak. Ilyet is lehet? Melyik a legjobb fürdetési technika?
2015. jan. 10. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani.

Igen télen is kell nekik fürdeni rendszeresen. A víz ne meleg legyen mert akkor fázhatnak meg hanem szobahőmérsékletű legyen. A legegyszerűbb egy nem túl mély műanyag tálat vagy egy cserépalátétet használni erre de sok nimfa zuhanyozni szeret tehát próbálkozhatsz azzal is hogy virágpermetezővel(olyannal amibe még sose volt más csak víz, minden fürdetéskor friss vizet tegyél bele) lefújód. Ne közvetlenül rá fújj hanem fölfelé úgy hogy a visszahulló permet essen csak rá.

A nimfák hamar átáznak teljesen és sokáig száradnak így télen akár vissza is rakhatod a kalitkába amíg szárad és takard le 3 oldalról hogy véletlenül se fázzon meg.


Húst adni egy olyan madárnak ami egyáltalán nem ragadozó elég beteg ötlet szerintem. Na meg a ragadozók nyersen eszik a húst és nem megfőzve/sütve mint az ember. Harmadszor pedig a hús tudományos tények,kutatások bizonyítják hogy az embernek is ártalmas. Ebből jön a kérdés minek olyan kaját adni egy papagájnak ami se nem természetes tápláléka, se nem egészséges sőt még ártalmas is? Teljesen felesleges.

A krumpli jól megfőzve(csakis főzve) héj nélkül és só, fűszer, egyéb nélkül elméletileg adható nekik. De mivel nem túl tápanyagdús, üres szénhidrát nem érdemes adni vagy csak max. ritkán.

2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végül tusolva fürdött a kis picikém. A húst meg a krumplit azért kérdeztem, mert van egy osztálytársam, aki mikor eszik hagyja hogy odamenjen a nimfája és egyen belőle... Mondtam neki, hogy szerintem nem szabad, de azt mondta, hogy ő úgy tudja hogy szabad, és mikor eszik mindig ad belőle neki, bármi is az... Na mindegy köszönöm a segítséget!:)
2015. jan. 10. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg az osztálytársadnak hogy sürgősen hagyja abba!!

Ilyen hozzáállással lehet nagyon könnyen kicsinálni a májukat, veséjüket vagy épp megmérgezni őket.

Az ilyen átlagos emberi kaják nem nekik valók.

2015. jan. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm már mondtam neki, remélem meg is fogadja a tanácsot...
2015. jan. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!