Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegnap előtt vettem egy...

Tegnap előtt vettem egy hullámos papagájt, azt hiszem beteg?

Figyelt kérdés

Nem eszik, csak ha megetetem. Inni akkor se iszik ha elé rakom a tálat. A csőrére csepegtetek egy kis vizet, úgy megissza. Ha a kalitkában van, meg se mozdul. Mindig nyitva hagyom neki a kalitkát, de nem mer kijönni. Amikor kijött, a radiátor mellé ment (lehet, hogy megfázott?!). Állva alszik vagy lehet, hogy nem is alszik? Nagyon féltem szegényt, nem akarom, hogy baja legyen.

Mit tegyek? Ha azzal jót teszek a papagájnak, vissza is viszem az állatkereskedésbe, a többi papagájhoz.


2015. jan. 10. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha téged most fogna valaki és elrabolna otthonról a családodtól akkor 2 nap múlva szerinted röpködnél örömödben és úgy viselkednél mintha mi sem történt volna?

Adj időt neki míg megszokja az új otthonát.

2015. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ugye jobban lesz?? Mert én nem akarom, hogy depis legyen miattam.
2015. jan. 10. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd vissza, és kérdezd meg, mi a baja. Vagy hátha tud valaki itt valami használhatót írni. :)
2015. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi anno mikor elhoztuk a miénket kb 1 hétbe telt míg hozzánk szokott. Szerintem ne vidd vissza. Eleve stresszes állapotban van, nem tesz jót ha össze-vissza hurcibálják őket.
2015. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van a kalitkájában etető és itató tál akkor fogja őket használni magától is. Az elején teljesen normális hogy alig esznek, isznak épp csak annyit amennyi az életben maradáshoz szükséges.

A hullámosok keveset isznak, pár kortyot naponta amit nem feltétlenül látsz ugye mert csak pár másodpercig tart de attól még iszik.


Ha pár napja vetted még a kalitkáját se szokta meg teljesen nemhogy a szobát így ne várd tőle hogy megállás nélkül mozogjon,stb mert még a környezete feltérképezésével, megszokásával van elfoglalva.


Minden papagáj állva alszik. 1 lábon(a másikat felhúzzák) a fejüket a hátukba rakva a 2 szárnyuk közé. Ez egy nagyon kiszolgáltatott pozíció nekik így még nem biztos hogy látod így aludni mert még nem bízik a környezetében ezért csak késő este alszik így amikor már nyugi van.


Semmiképp se vidd vissza. Azzal viszont csakis jót teszel ha veszel mellé egy fajtársat is. Kínzás, rossz nekik fajtárs nélkül. Az ember NEM társa a papagájnak így egyedül tartva magányos és unalmas élete lesz. Az egyedül tartott papagájok gyakran válnak inaktívvá, viselkedésproblémássá.

Továbbá az is az érdekeiket szolgálja ha nem egy kalitkában kell leélniük az életük nagy részét amiben nem tudnak rendesen repülni hanem egy nagyobb kalitkát/kisebb röpdét szerzel be nekik akkor is ha kiengeded őket a kalitkából.

A kalitkába változó vastagságú(másfél-3cm) természetes faágak kellenek ülőrúdnak de nem mindegy milyen fajta mert van nekik mérgező is. Pl. nem permetezett almafaág, autóúttól távoli fűzfa, nyírfa, nyárfa ágak jók. Lehetnek görbék, ferdék, elágazóak is.

Játéknak a bolti tükrök, csengők, műanyagok felejtősek, egy részük ártalmas is a madárnak. Vékony ágak, ágakból készített játékok,stb a jó játék mivel ezeket szét tudják rágni és a papagájoknak a dolgok szétrágása a játék.

2015. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha te papagáj lennél, és eladnának egy ismeretlennek szerinted te mit csinálnál? Na látod. Meg kell szoknia csak a helyet. "Állva alszik" hogy alszanak szerinted a madarak?:DDDDDDDD Ha fel van borzolva a tolla el lehet vinni állatorvoshoz, hátha valami baja van./első papagájomat betegen hoztam az állatkereskedésből, észre se lehetett venni:(/
2015. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!