Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt vettem észre, hogy a...

Azt vettem észre, hogy a hullámospapagályom UGAT! Mennyi esély van rá, hogy megtanul beszélni is?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélni nem nagyon fog, mivel hangmintákat tanul meg.

Tehát megtanulhat néhány szót, ha elég sűrűn ismétlitek. Esetleg érteni is fogja, hogy mit jelent, ha tudja mihez kapcsolni.

2015. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
XD nekem annyi elég,ha megtaníthatom neki,hogy "b+". Am kösz a választ!
2015. jan. 10. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A beszédtanítás, hangutánzás csakis az ember érdeke. Az ember akarja hogy "beszéljen" a madara a madárnak viszont semmi előnye nincs belőle sőt mivel elterjedt hülyeség hogy a beszédhez egyedüli madár kell még hátránya is van belőle. A madarat, a madár egészségét az szolgálná ha kapna egy fajtársat +hatalmas kalitkát, sokféle normális játékot és ingergazdag környezetet.

A kérdés az mit akarsz esetleg beszélő madarat azaz önző akarsz lenni és magányra kényszeríted egész életében vagy veszel neki fajtársat, hatalmas kalitkát,stb így egészséges, boldog, teljes életet élő madarakat akik amúgy szintén megtanulhatnak beszélni.

2015. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Kezdetben nem volt egyedül,de bántotta a társát,ezért a bántalmazott madarat elajándékoztam. Ami még nálam van,természetesen hatalmas kalitkátban lakik és van neki 3 tükre,néhány ülőrúdja,csengettyűi és egy madárháza,de azt sosem használja...
2015. jan. 14. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És a felsoroltak alapján ennél rosszabb sorsa nem is nagyon lehetne szegénynek. Már bocs.

A hatalmas kalitka jó(hatalmas alatt legalább 1 méter hosszút értek) de a többi egyáltalán nem. A tükör ártalmas nekik, mentális problémákat okoz mivel azt hiszik hogy egy igazi fajtársukat látják így próbálnának vele úgy is viselkedni de az nem reagál semmire, nem viselkedik hullámos papagáj módjára. 90%-ban biztos vagyok benne hogy a tükör miatt bántotta az igazi fajtársát erre te mit csinálsz? Az igazi fajtársát akire tényleg igazán szüksége lett volna eladod míg a vacak tükröt benn hagyod. A csengő agresszívvá és/vagy ingerülté teszi őket. Ráadásul a nyalogatásától, csőrbe vételétől hosszabb távon fémmérgezést okoz. A madárház alatt nem tudom mire gondolsz de valószínűleg az is felesleges. A műanyag ülőrudak és a gyári fa ülőrudak szintén ártalmasak mivel nem kopik rajt a karmuk és tönkreteszi az ízületeiket az egyforma átmérő. Gondolj csak bele a vadonban min ülnek, mit csinálnak, mi található ott? Faágakon különböző vastagságú, görbe, ferde, lejtős,stb. ágakon ülnek. Így a megfelelő ülőrudak a természetes faágak olyanok amik nem mérgező fafajtákról származnak. Nem mérgező nekik pl. a nem permetezett almafa vagy az autóúttól távoli nyírfa, nyárfa, fűzfa ágai. A hullámosoknak a megfelelő átmérő másfél-3cm de az a legjobb ha az ágakon hagysz pár mm vékony kis ágakat is amiken szintén tud ülni és tudja rágcsálni is őket. A megfelelő játékok a természetes játékok mivel a papagájoknak az a játék ha szétrághatnak valamit. A fűzfaágak nagy kedvence szokott lenni a papagájoknak mivel puha főleg frissen így könnyű szétrágni. Natur kenderzsineg segítségével könnyen lehet belőle játékot csinálni. Pl. kerekre összekötve hintát, 15cm-es darabokra törve és csokorba felkötve jó kis rágcsát,stb.


Ha jót akarsz a hullámosodnak a fentiek alapján rendezed be a kalitkáját és veszel mellé fajtársat. Az se ártana ha madárbiztossá tennéd a szobát és időnként kiengednéd mivel a legnagyobb szobai röpde se helyettesítheti a 15-20 vagy több négyzetméteres szobában való repülést.

2015. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!