Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemsokára lenne a családomnak...

JasmineCukor kérdése:

Nemsokára lenne a családomnak egy papagája de nem tudjuk hogy milyen fajtájú legyen. Kérlek soroljatok olyan papagáj fajtákat amik könnyen hozzászoknak az emberhez? És könnyen taníthatók.

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kékhomlokú amazon. Nagyon könnyen tanul, de foglalkozni kell vele sokat (mint minden állattal). Nekünk van, a férfiakat azonnal elfogadta, én 2-3 hónapig küzdöttem a szeretetéért, és most második vagyok a kedvenc listáján :-)

Könnyen tanul beszélni. Kézzel neveltet szabad venni csak szerintem. Ja és igazi bohóc :D

[link]


Ha kisebb madárban gondolkodtok, akkor talán a hullámos papagáj, vagy esetleg katalin papagáj. (mindkettőm volt, a hullámost nekem könnyebben sikerült szelídítenem, a katalint nem nagyon sikerült, viszont nagyon csöndes szinte észre sem veszed, hogy ott van.

[link]

2015. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Nagybetthi válasza:
PL. a nimfa papagáj... nagyon szép, könnyen tanul és ragaszkodó papagáj fajta... nekem is olyan van... pár hónapja van nálam de már azt sikerült elérnem h szépen fützüljün ha szólitom, és ki jön utánam, csk sokat kell vele lenni, beszélgetni vele... ja persze kiengedni... jobban ismerkedjen az uj hellyel.. eleinte félénkek, de nagyon hamar szoknak... :D de jó a hullámos papagáj is... olyanom is van 2, de ők még nem beszélnek... az hosszabb idő... ui.: a nimfa papagájra ha néha rájön ok nélkül kiabál, és sok hangra haragszik...:D
2015. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nagybetthi válasza:
ja és persze, ha akarod, akkor a nimfa az ölel és puszit is ad.. <3
2015. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

+1 a nimfára.

Nagyon kezes jószágok, puszit az enyém is ad, elég kiadni a hopp "parancsot" és már ugrik is a kezemre, ha mondom neki hogy tessék hazamenni, akkor be szokott menni.

Viszont Őt fióka kora óta 'nevelem', a kezdetektől kézhez van szoktatva.

2015. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ez lesz az 1. papagájotok, akkor ne egy amazonnal kezdjetek, vagy egy másik nagypapagájjal kezdj, mert az irányítás könnyen kicsúszhat a kezedből... (pl.: megtámad, fél tőled, stb.)

Viszont ha félévig-évig olvasol Róluk, akkor kezdhetsz valami nagyobbal is.(nem azt mondom, hogy vegyél ara papagájokat, vagy egy kakadut, jákót-mert ezekhez kell tapasztalat.) Viszont egy amazonnal esetleg megpróbálkozhatsz(bár ez már nagyon határeset). Ha kisebb madarat veszel, akkor azzal is ugyanolya jól kell bánnod, mint egy nagypapagájjal.

Ez egy jó kis oldal: [link]

A kézzel nevelésről is van szó... [link] cikkek/id/678

Itt van néhány papagáj fajta:

kissanyi, nagysanyi, veréb, törpe papagájok(pl.: Fischer törpepapagáj), pyrrhura-k, barát papagájok.

Van amelyik igen hangos tud lenni...

2015. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi esetre se amazont vagy hasonló nagypapagájt válasz első madárnak. Velük tudni kell bánni, különben súlyos sérüléseket okozhatnak. Itt egy videó is: [link]


Én több féle papagájt tenyésztek és ha választani kéne közülük egyet házikedvencnek, akkor az a tűzfarkú papagáj lenne (pyrrhura molinae).

Nem túl hangos így lakásban is tartható. Nálam jelenleg egy 7 fős csapat várja a jó időt a lakásban. A reggeli és esti rikácsolást(minden papagáj ilyenkor a leghangosabb) leszámítva elég csendesek. Van közöttük egy kézzel nevelt akivel bármit meg lehet tenni, de a többiek is szelidek, kézre szállnak, kézből esznek...

Agresszióbol még sohasem csíptek meg. Néha belém kóstolnak de az nem fájdalmas. :)

2015. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

(sóhajt) Még mindig itt tartunk emberek? Elkeserítő....


Elkeserítő hogy egy ilyen kérdésre mindenki elkezdi sorolni neki milyen papagája van,mit csinál és az adott fajt ajánlja. Közbe meg csak az ötödik válaszolónak sikerül először megemlíteni azt ami a lényeg. Milyen tudása van és mennyi tapasztalata a kérdezőnek, milyen faj illik a kérdezőhöz, kérdező életéhez/be???? Miket tudtok nyújtani nekik és miket vártok el pontosabban?


Amit sajnos nem sikerült megemlíteni senkinek az az hogy legalább 2 madárban gondolkodj kérdező. Az ember egyszerűen nem társa a papagájoknak. Egy egyedül tartott papagáj akármennyit is foglalkozik vele az ember nem él teljes életet, magányos, unatkozik, gyakran viselkedésproblémás.

A papagáj tartás semmilyen más állat tartásához nem hasonlít. Egyáltalán nem olyan mint sokan képzelik/csinálják hogy beraknak egy kalitkába egy papagájt, beszélnek hozzá, foglalkoznak vele amikor épp olyan kedvük van, időnként ki is engedik és kb. ennyi. Sokkal összetettebb ennél a MEGFELELŐ papagáj tartás. Ők vadállatok és tudni kell mit is jelent ez, mit vállal az ember.

A papagájvilág alapítvány facebook oldalán lévő cikkeket és a http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6428567-mind.. kérdésnél lévő videókat ajánlom minden itt válaszolónak és neked is kérdező.


Tehát tudod vállalni a fentieket? Mennyi a tapasztalatod papagájokkal kapcsolatban? Mit tudnál adni nekik(maximális kalitka/röpdeméret, foglalkozás mennyisége,stb) és mit vársz el(hangosság, viselkedés,stb)? Családban kik vannak? Mármint van-e kisgyerek,kutya,stb?

2015. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja és első válaszoló!!

Én a helyedben nem mernék csak így amazont ajánlgatni minden jött-ment papagájra vágyónak és ha tudnád mind azt amit én te se tennéd. Az amazon egy nagyon makacs, önfejű, kiszámíthatatlanul agresszív faj. Nem tudom a tiéd mennyi idős de szinte biztos vagyok benne hogy nem egy ivarérett madárról van szó. Ugyanis fiatalon lehet hogy olyan álommadár mint ahogy te leírod és esetleg most még tapasztalod is de nem a fiatalkori viselkedés alapján kell papagájt venni/ajánlani hanem a felnőttkori alapján. És egy ivarérett amazon egyáltalán nem való mindenkinek. Ivaréréstől 10+ évig nagyon hajlamos kiszámíthatatlanul csípni,támadni az amúgy,máskor tündéri, nagyon szelíd madár.

Pl. a papagájvilág alapítvány facebook oldalán megtalálod azt is hogy valakinek a fejét a szelíd amazonja hogyan csípte véresre vagy hogy a kézzel nevelés/egyedüli tartás csak súlyosbítja a problémákat és újabbakat okoz mert az ember nem társa a papagájnak. Az előző hozzászólásomban említett kérdésnél lévő filmben azt is láthatod ahogy egy évekig szelíd amazon hogyan kezdte megtámadni az embereket ivaréréskor és amikor sok év után végre találkozott egy fajtársával mennyire ragaszkodni kezdett hozzá és elválaszthatatlanok lettek.

2015. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Valóban tud nagyon csípni a kékhomlokú (nyilván a nagyságából fakad). De volt olyan nimfa papagájom is, amit csak ronggyal lehetett megfogni annyira vad volt, és ha csípett akár a kezünk is vérzett.

Pepe (kékhomlokú) 4 éves lesz, 2 és fél éve van velünk. Horror történetet nem tudok róla mesélni. Hangosnak ha rájön a ricsajozhatnék hangos, és ha jól vettük észre féltékeny is egy kicsit.


Minden állathoz rengeteg türelem és idő kell!


A kérdező olyan madarat keresett, ami könnyen emberhez szokik, és könnyen tanítható.


A legnyugisabb papagájom életemben a Katalin papagáj volt, de az nekem olyan volt, mint egy porcelán a kalitkában. Se hangja, se semmi. Őt nem tudtam kézhez szoktatni :-(.

2015. jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tájékoztatlak titeket hogy már elég sokat tudok a papagájokról.

De mégis úgy döntöttünk hogy az lenne a legjobb ha 2 hullámos papagájt veszünk.

És köszönöm a linkeiteket,írásaitokat!

2015. jan. 14. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!