Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi pénz megy el (évente)...

Mennyi pénz megy el (évente) papagáj tápra?

Figyelt kérdés

2015. jan. 15. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj esetén 3 havonta kb 2000 Ft az alap.

De több más kis finomságot lehet(és ajánlott is) nekik venni,az alapon felül.

2015. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nimfa papagájra nálam havi szinten max 2000 Ft.

Én általában magam keverem nekik a magokat, mert nem mindegy, hogy 300 Ft-ért veszek 2 kg különféle magot, ami kb 2-3 hónapig elég, amit összekeverek ugyan úgy mint a bolti magkeveréket, vagy veszek a boltban 500 ért negyed kiló nagy papagájnak való magkeveréket, ami 1-2 hét alatt el is fogy. Plusz minden héten kapnak mézes karikát aminek db-ja 210Ft. A vitamin cseppet sem kell neki sűrűn venni, mert egy kis fiolával viszonylag sokáig elég, hiszen nem kell nekik sok csak 1-2 csepp.

2015. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 papagájom van, egy hullámos és egy nimfa. Ahol én veszem a kaját ott 750 Ft, ami kitelik 3-4 hétre+még szoktam venni nekik ilyen kis magos rudat, amit imádnak. Egy hónapban rájuk kb. 1000-1200 Ft-ot költök. :)
2015. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam hullámos és nimfa is van összesen öten vannak.

Kb. 1500Ft + 1500Ft a bolti magkeverékük havonta. Keverhetnék is magot gondolkodtam rajt de mivel nem tudom biztosra hogy azok a magok honnan származnak így inkább maradtam a bolti premium magkeverékeknél.

Ezen kívül mindennap kapnak az almától, narancstól, sárgarépától kezdve a sütőtökön, gránátalmán, brokkolin keresztül az egzotikus gyümölcsökig, csíráztatott magokig mindenfélét változatosan(persze csak olyat amit ehetnek és minden vegyszermentes vagy vegyszermentesített).

Hogy ez mennyi kiadás 1 év alatt nem tudom de az egészségükért megéri szerintem.


Az ilyen vacak mézes karikák és gyümölcsös/mézes/vitaminos rudak viszont egyáltalán nem szolgálják az egészségüket sőt a bennük lévő tartósítószerek, színezékek ártalmasak is lehetnek így felesleges adni nekik.

Vitamincseppek nem érnek semmit sőt árthatnak is. Ha mesterséges vitamint akarsz nekik adni akkor használj korvimint ami az egyik legjobb ha nem a legjobb de csak kiegészítésként kúraszerűen havonta pár napig naponta egy késhegynyit egy falat gyümölcsre szórva(egy késhegynyi vitaminpor/egy madár). De a természetes vitaminforrások sokkal többet érnek, adj nekik gyümölcsöket, zöldségeket, időnként csíráztatott magokat, használj télen madaraknak is jó naplámpát és nyáron napoztasd őket de ha naplámpát nem akarsz venni legalább tedd ki őket gyakran napozni tavasztól őszig(ne déli kánikulában).

2015. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azért adok nekik vitamint mert valamiért, akármit csinálok nem esznek meg semmi mást amit beteszek nekik. Ezt értsd úgy, hogy az almához, répához stb hozzá sem nyúlnak egyedül a kenyeret és a lyukas(csakis azt, ha tömör vagy más formájú akkor a közelébe sem megy) mézes karikát eszik meg a magkeveréken kívül, no meg a saláta levelet, de azt ugye télen nem igazán tudok a kertből szedni. Szóval annyira finnyásak, hogy ilyent még nem láttam, pedig pár évtizede tartok már madarakat.
2015. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagon muszály neki venni vitamint?mennyyi egy vitamin?
2015. jan. 18. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nézed az anyagiakat biztos neked való a papagájtartás? Nem beszólás de azért vannak bizonyos költségek mint minden állat tartásánál és nem a vitamin a legdrágább.

Biztos fogsz/tudsz pl. elég nagy/megfelelő méretű kalitkát venni vagy csináltatni/csinálni nekik és nem egy 30x50cm-es lyukba dugod be őket? Biztos fogsz venni nekik rendszeresen gyümölcsöt, zöldséget? Biztos hogy a drágább de jó minőségű,megbízható márkájú magkeveréket veszed meg vagy inkább a 200Ft-os ismeretlent amitől bármikor megbetegedhetnek?

Ezek olyan kiadások amik a madarak jólétét, egészségét, boldogságát szolgálják így nem szabad rajtuk spórolni.

Biztos hogy 2 papagájt(fajtársat) fogsz venni vagy anyagiak miatt és/vagy önzőségből csak egyet veszel ezzel kínozva őt?



Amúgy igen időnként érdemes vitamint adni nekik kúraszerűen. De mint írtam nem mindegy milyen fajta mert nem minden vitaminkészítmény hasznos.

2015. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 3,5-4 ezer 1 hónap de azért ennyi mert 13 papagájunk van. mellesleg nem tudom hogy mennyi 1 papagájnak.De mi egyszerre sok vitaminos rudakat karikákat vitaminos magvakat és persze a magkeveréket szoktunk nekik venni , ja és a CSEPPEK.
2015. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
aki a kaján akar spórolni az azonnal mondjon le a papagájtartásról. az csak egy része ami sokba kerül. naponta magkeverék gyümölcsök csírák, vitamin kiegészítés. a vitamin kiegészítés meg nem káros.
2015. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!