Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 hullámos papagájom. Egy...

Esztyke97 kérdése:

Van 2 hullámos papagájom. Egy lutino tojó és egy domináns tarka kék hím. Akarok nekik "játszóházat" készíteni, de csak olyat ami nem feltűnő nagyon a szüleimnek. De csak is a házban talált dolgokból. Hogyan csináljam meg?

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Játszóhaz, vagy játk is elég?


Mert tudnék mind a 2-höz egy két ötletet, de az lenne a kérdésem, hogy szabadon vannak a madarak?

2015. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy tartóra szerelsz egy falapot, arra gallyakat fúrsz/ragasztassz.

Egy cserépbe ültetsz tyúkhúrt, és azt rakod nekik oda, mert azzal is szivesen eljátszadoznak. Botokra tobozokat erősítessz, hogy kiszedhessék a magokat, madzagot úgy kötözgetsz össze, mintha egy háló lenne, és azt is botokra erősíted, azon tudnak mászkálni.


Sok sikert a barkácsoláshoz.

2015. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakásban talált dolgokból sehogy.

A lakás cuccai nem alkalmasak erre sőt egy részük ártalmas, mérgező is nekik.

Ha játszóházat/játszóteret/kiülőt akarsz nekik csinálni ahhoz faágakra lesz szükséged. Nem permetezett almafaágakra, autóúttól távoli nyírfa, fűzfa, nyárfa ágakra vagy más hasonlókra arra vigyázz hogy nem minden fafajta ága jó, van nekik mérgező fa is. Kötözéshez használj natur kenderzsineget mert az nem árt nekik ha megrágják. Ha játszótér szerűséget akarsz szükség lesz egy fa lapra amit pl. barkácsboltban találtok és alulról a lapra fúrtok pár főágat és a többi ágat tetszés szerint rákötözitek stabilan vagy csavarral rögzítitek.


Miért lenne gond ha feltűnik a szüleidnek? Ha egyszer hullámos papagájokat vettek neked hagyják is sőt SEGÍTSÉK hogy megfelelően tudd tartani őket. Szerezzetek/vegyetek szépen fűrészt és vágjatok ágakat nekik a kalitkába is ülőrúdnak és kintre is kiülőnek/játszótérnek. Az ideális ülőrúdvastagság másfél-3cm nekik.

A papagájok nem dísztárgyak. Szükségleteik vannak, szükségük van dolgokra (pl.faágakra) ahhoz hogy egészségesek maradjanak és boldogok legyenek.

2015. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem nekem vették, hanem én vettem a családnak, de én foglalkozok velük. A szüleimet már zavarja, hogy jobban figyelek rájuk, mint a csládomra. De sajnos már a lutinó papagájom elhunyt. Sikerült párt venni a hímnek és igen jól kijönnek, viszont még mindig ugyan úgy szeretnék egy kisebb "játszó sarkat" csinálni nekik.
2015. márc. 25. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!