Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy ha a hullámos papagáomnak...

Hogy ha a hullámos papagáomnak az önetetőjét dugig megtömöm papagáj táppal akkor a papagáj azt mértékelve fogyaztja el vagy egyböl bezabálja az egészet és meg betegedik?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Mértékkel fogyasztja el. Papagájra nem jellemző a zabálás.
2015. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha hosszú időre elmegyek akkor tele rakhatom az etetőt és azzal ki fogja bírni
2015. jan. 18. 16:38
 3/15 A kérdező kommentje:
Milyen dolgot rakjak be hozzá hogy ne leggyen olyan magányos????????
2015. jan. 18. 20:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Önetetőt semmi esetre se használj! Ha elakad benn egy mag, akkor a madár teli etető mellett is éhen pusztúlhat!
2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha hosszú időre ott hagyod, akkor honnan fog friss vizet kapni?

Ha nem akarod, hogy szenvedjen a magánytólakk szerezz neki egy párt!

Ha pedig hosszabb időre el kell menned, akkor kérj meg valakit hogy gondoskodjon róla.

2015. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A "hosszú idő" nagyon relatív meghatározás...

Én azt mondanám, hogy ha egy hétvégéről van szó (én a leghosszabb időt 48 órát hagytam itthon őket, nem volt soha semmi gond), annyi időre otthagyhatod, de hosszabb időre nem. Ilyenkor több tálkát is helyezz el a kalitkában, amiben eleség van, és természetesen gondoskodj vízről is. (Ahogy már korábban írták, én is veszélyesnek tartom az önetetőt, nem bízom benne.) Én a szokásos helyen lévő tálka mellett még egy tálkát szoktam a kalitka aljára tenni, ha valamiért el kell mennem. Persze ez a kalitka méretétől is függ, nekem szobai röpdém van, elég nagy, nem nagy baj, ha egy nap nem takarítok benne, míg ha esetleg kis kalitkád van, már gondot okozhat a felgyülemlett kosz, esetleg megbetegedéshez vezethet, ha nincs meg a kellő takarítás.

2015. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal. Az önetető nem megbízható, gyakran elakad benne a mag. És friss vízre is szükség van. (én naponta többször is adok nekik)

Mellesleg takarítani is kell, sőt figyelni rá(juk) .

Nem lehet napokra hetekre egyedül hagyni a madarat.

2015. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hány decis vödröt rakjak dugig meg neki hogy ha 2 napra ellmenék?????? S.o.s
2015. jan. 19. 19:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Először is az elmenésedtől függetlenül kell neki egy fajtárs. Attól hogy te foglalkozol vele amikor ráérsz ő még unatkozik és magányos fajtárs nélkül.


Rácsra akasztható tálakat használj itatónak és etetőnek is.

2 tálba tegyél vizet és kaját is többe,több helyre tegyél.

2 napra is kéne valaki aki legalább rájuk néz naponta hogy minden oké-e.

2015. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ok de a tál hány decis legyen?
2015. jan. 20. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!