Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vegyek párt a hullámos papagáj...

Vegyek párt a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
Ha vennék neki egy párt akkor barátságosabb vagy épp ellenkezőleg, elhidegülne az embertől?
2015. jan. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan barátságos lenne mindkettő, a titka a foglalkozás. Ha egymaga van akkor is szelídíthető de párban is könnyen lehet barátkozni velük. Sőt én úgy tapasztaltam, hogy másodmagával sokkal bátrabb, egymást bátorítják. Ha az egyik kicsit megpróbálkozik valamivel, például ráröppen az ujjamra, a másik előbb-utóbb követi, mert furdalja a kíváncsiság na meg látja hogy nincsen baj, a társa is jól van, így ő sem akar kimaradni belőle. Jól lehet idomítani őket kirepülésekkor is, én rendre akkor szoktam velük foglalkozni. Egy kisebb helyiségben szoktam kinyitni nekik az kalitka ajtaját, itt kijönnek, szálldogálnak, és játszok velük, tanítgatom, szelídítem őket. Érdemes párt venni a madár mellé
2015. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én vennék. Az ember társaságán kívül szüksége van egy fajtársra is (persze ehhez kell méretezni a kalitkát / röpdét)
2015. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés hogy barátságos maradna-e veled hogyha párt kapna hanem az hogy neki mire van szüksége. Az hogy egyedül van és te elvagy vele ez a te érdeked, neked jó ez. Neki viszont fajtársra van szüksége mivel csak a te társaságoddal magányos és unatkozik.

Tehát ha azt írnánk hogy teljesen el fog hidegülne tőled és agresszívvá fog válni veled(ami egyáltalán nem igaz de tegyük fel hogy ez történne) akkor is kötelességed lenne fajtársat venni neki mert neki szüksége van rá.


De amúgy tényleg lehetnek többen is szelídek. Ha foglalkozol velük barátságosak lesznek,maradnak.

2015. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél. Tőlem sajnos elhidegült, de örülök neki hogy jól érzi magát a hullámosom ..végre.:)
2015. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!