Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárkalitka, házilag?

Kerdezo.123 kérdése:

Madárkalitka, házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy nekiállok madárkalitkát építeni. Kicsit bizonytalan vagyok. Több fórumon azt olvastam, a legjobb(árban is,munkaszempontból is) 1x1(cm) -es gyalult lécekből összeállítani a keretet és dróthálót tenni rá.

Nos az az 1x1cm léc nem fog szétrepedni, ha facsavarral neki esek? Vagy ha kellő vékony, persze elég hosszú a csavar, akkor nem áll fent ilyen probléma? Vagy fúrjam elő a léceket az illesztéseknél? Érdekelnének a tapasztalataitok. Köszi előre is.



2015. jan. 19. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

"Vagy ha kellő vékony, persze elég hosszú a csavar, akkor nem áll fent ilyen probléma?"


Elég hosszú??? Ha 1x1 cm a léced, akkor a csavarod nem lehet 2 cm-nél hosszabb!

2015. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, és csak nálam van ez, de az én papagájaim gyakorlatilag percek alatt szétforgácsolnak mindenféle puha fa lécet, és botot. (kivéve az ülőrudat)
2015. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arra gondoltam, hogy 2 cm hosszú facsavart szeretnék használni. viszont +160mm kell, hogy fogja is az anyagot. Ha a faléc teszem azt 4*1cm lenne akkor lehetne olyan 8mm átmérőjű csavart használni, aminél a 120mm is kellően fogja, mivel nagyobbak a bordák! :D

csupán érdeklődöm, mivel nem dolgoztam még 1x1-es lécekkel és feleslegesen nem szeretnék pénzt kiadni. Papagáj függő az enyém nem tudom, hogy viselné...de inkább csinálok neki egy nagyot viszonylag kevés pénzből, minthogy 10ezrekért vegyek neki ugyanekkorát(50*50*85(cm)). Szétszedni csaknem fogja! :DD Köszönöm mindkét választ!

2015. jan. 19. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 1x1-es hegesztett hálót veszel (700-800Ft folyómétere) 85 cm magasan az még lazán öntartó és nem kell neki borda.
2015. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ennél is egyszerűbb technikát fogok használni.

Horganyzott táblás rácsot veszek,rendelek majd és mivel 2-3mm vastag a rács megtartja magát így nem kell keret hanem csak pl. műanyag kötegelővel össze kell fogatnom a 4 oldalt és a tetejét. És kész is a kalitka rács része. A kalitka alja, tálcája pedig hamar megvan.

Ez még csak terv nem tudom gyakorlatban hogyan néz ki, hogyan működik de láttam már több kalitkát képen ami így készült tehát szerintem működőképes.

Ha mégis a fakeretes megoldást választod arra figyelj hogy a csavar vége ne lógjon ki a fából.


Egy jó tanács a kalitka méreteit illetően:

A hossza legyen a legtöbb ne a magassága. A magas kalitkában nem tudnak repülni így semmi értelme. A kalitka hossza legyen a 85cm de szerintem inkább legyen 100cm márha hullámosokról van szó mert az ülőrudak közötti távolság így is csak kb. 70-80cm lesz tehát ennyit tudnak repülni.

2015. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal szebb, ha fa keretre feszíted a hálót, és OSB lappal feded le. Az én kalitkám kerete egy kicsit vastagabb is, olyan 1,5-2cm-es lécekből van, tehát egy kicsit vastagabb, mint amiről te olvastál, de stabil és jól néz ki.

Fontos a kalitka alakja: fajtól függenek az igények. A kisebb testű papagájoknak általában az a jó, ha minél hosszabb, a magasság számít a legkevesebbet, de az is legyen minimum a madár hosszának a háromszorosa. De ennek faj szerint nézz utána!

Nagyon fontos, hogy készíts az aljára egy kihúzható tálcát (én az alját befedtem öntapadó fóliával, hogy könnyebb legyen tisztítani), és 2 megfelelő méretű ajtót, az egyiket alulra, a másikat felülre.

Az ülőrudak legyenek természetes fából (legjobb a nem szennyezett helyről (nem autóút mellett, nem permetezett) származó fűz, fa, nyír és nem csonthájas gyümölcsök), és 1-1,5cm vastagságúak, elágazóak. (Én úgy helyeztem el az ülőrudakat, hogy a kalitka szélein legyenek, így a kalitka egyik részéből a másikba muszáj legyen repülniük.) Számíts rá, hogy éjszaka minél magasabban szeretnek lenni, tehát ott is legyen megfelelő vastagságú ülőrúd.

Ha nem akarsz túl sok koszt, akkor nem árt a kalitka alsó sávját körbekeríteni valamivel, én erre üvegtiszta plexilapot vágattam méretre. (Nem túl magas, úgy 25cm, szóval így is van kosz, de azért nagyon sokat megfog. Magasabbat azért nem akartam, mert nem akartam "vitrinbe tenni" a madarakat, így közvetlenebb.) Az etetőtálat viszont a kalitka aljától pár centire függesztettem fel, így a plexi tényleg sokat fog.

2015. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző

Az 1-másfélcm vastag ágak nem túl vékonyak? Mármint kopik rajta rendesen a karmuk?

Mert az én hullámosaimnak az 1,5-1,6cm vastag ágakhoz nem mindig ér hozzá az elülső hosszabb lábujjukon lévő karmuk(ez függ attól is hogy épp hogyan fogják az ágat és az adott ág formájától hogy kerek, kicsit hosszúkás vagy más) tehát nem folyamatosan kopik. Ezért van benn náluk fő ágaknak legalább 2cm vastag. Az ennél vékonyabbakat jó lejtősen teszem be így jobban ráfognak és így már hozzáér minden karmuk.

2015. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: nekem is sokféle ágam van, de az enyémeim a legvastagabbakat (2 cm) nem is szeretik, szinte sosem használják. A szakirodalmakban olvastam az 1-1,6cm-t, a legtöbb ágam ebbe a mérettartományba tartozik, bár van vékonyabb és vastagabb is... És csak két nagyjából vízszintes ágam van, a legtöbb össze-vissza kacskaringós, lejtős, mert a természet ilyen:) És igen, eléggé koptatja a karmaikat.
2015. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!