Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hanyas átmérőjű ülőke kell...

Hanyas átmérőjű ülőke kell egy hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
fakanál nyél méretű kb.
2015. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A karmai ne érjenek össze. Kb. 1-1,6cm átmérőjű. A vastagabb sem jó. Az a legideálisabb, ha többféle méretű is van a kalitkában, mert az jobban megmozgatja a lábizmaikat, kevésbé gémberednek el.
2015. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fakanál nyél méretűn szépen túl fog nőni a karmuk.


Ez egy kicsit ellentmondásos:

"Kb. 1-1,6cm átmérőjű. A vastagabb sem jó. Az a legideálisabb, ha többféle méretű is van.."


Gondoljatok csak bele vagy nézzetek meg egy fát nem csak pont másfél cm vastag ágak vannak rajta akkor miért ne lennének jók nekik a vékonyabb és a vastagabb ágak is? Na meg a fákon lévő faágak nagy része lejtős,függőleges és nem vízszintes. És pont ezért a természetben a vékonyabb ágak is jók lehetnek karomkoptatásra. Egy másfél cm vékony ág vízszintesen berakva nem koptatja minden karmukat mivel legalább 2(lábanként 1-1) lábujjuk,karmuk lelóg róla(az 1cm vékonyról talán több is) de ugyanez az ág jólejtősen berakva máris sokkal jobb, sokkal természetesebb mert az erősebb kapaszkodáshoz teljesen ráfognak az ágra és a lábukat hátrébb teszik az ágon így nem lóg le vagy legalábbis nem mindig lóg le róla a karmuk.

Pont a napokban jelent meg egy dokumentum a papagájvilág alapítvány facebook oldalán arról hogy figyeljünk a papagájaink lábának az egészségére. Amiben le van írva legyen vékonyabb-vastagabb ág is náluk hogy ők választhassanak mikor melyiken akarnak ülni és a lábuk egészségét szolgálja az is hogyha tudnak akár teljesen függőleges dolgon(ágon/kötélen) is mászni. Tehát ne te döntsd el helyettük hogy nekik csak az 1-másfél cm vastag ágak az ideálisak.


Az a jó ha minél többféle van és nem csak a vastagságára gondolok. Legyenek nyugodtan lejtősek, elágazóak, görbék,stb.

A vastagságuk pedig legyen nyugodtan pár mm vékonytól 3-4cm vastagig mindenféle de a vastagabbakból legyen több.

Nálam pl. vannak olyan ülőrudak amiknek a kezdete(egyik fele) 2-2,5cm vastag és fokozatosan vékonyodik(a másik fele már csak kb. 1cm vékony) úgy hogy a fele után kicsivel elágazik 2 felé és ezen a 2 elágazáson hagytam pár mm vékony kusza ágakat is amiket előszeretettel rágcsálnak és gyakran azokon is alszanak. De van 3,4cm vastag és másfélcm vékony ülőrúdjuk is. Az utóbbiak direkt mindig jó lejtősek de a vastagok se mind egyenesek.

2015. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: én csak azt írtam, amit a különböző szakirodalmakban olvastam. És senki nem mondta, hogy vízszintesnek kell lennie! Sőt! A természetben nehezen is találni olyat, ami teljesen vízszintes - már ha ágrendszerben gondolkodunk és nem csupaszítjuk le az ülőrudat minden elágazásnál, de miért csinálna valaki ilyet, amikor direkt jó, ha elágazik?
2015. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett szakirodalmakban olvastam én már hülyeségeket és/vagy téves információkat. Mivel lehet hogy a bennük lévő dolgok akkor amikor íródtak még jók voltak de azóta sok minden kiderült, változott. Meg amúgy is sajnos a legtöbb tenyésztő/könyvet író ember nem tud eleget vagy nem írja le részletesen a dolgokat hanem csak felszínesen így a tudatlan kis kezdők félreértelmezik a szükséges tudás hiánya miatt.

Meglepő módon egy élelmiszerboltban találtam kirakva egy olyan kis könyvet/füzetet a papagájok tartásáról ami olyan információkat tartalmaz amiket eddig is tudtam de ezelőtt egy általam olvasott könyvben/szakirodalomban se olvastam(pl. teflon tartalmú edények,dolgok és egyéb gőzt/gázt kibocsátó konyhai felszerelések miatt konyhában vagy a közelében tilos madarat tartani). Persze ebben is vannak téves dolgok, hülyeségek de meglepő hogy fontos dolgokat egy ilyen kis könyvben megtalálni míg az úgynevezett szakirodalomban nem.

Pont ezért én egyáltalán nem szakirodalmakból, könyvekből tanulok.


Azt se írta senki rajtam kívül hogy nem vízszintes ülőrudak is jók sőt kellenek. A kérdező gondolom eddig bolti vacak műanyagot vagy csiszolt fa ülőrudat használt de olvasta valahol hogy faág kell ezért kérdezi. Mivel a bolti vackok egyenesek és túl vékonyak a kérdező honnan tudhatná magától hogy nem egyenes botokat kell berakni? Sehonnan. Ezért szoktam felhívni rá a figyelmet.

2015. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok megint:) Természetesen tisztában vagyok vele, hogy amit írnak, nem szabad készpénznek venni. A fenti mérettartományt több különböző forrás szerint ajánlottam, és azért, mert nálam is ez vált be (pedig mint írtam, vannak vastagabb és vékonyabb ágaim is, de a vékonyabbon látszik, hogy nem ideálisak, a vastagabbakat meg nem szeretik).
2015. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!