Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zuhanórepülésbe melyik a...

Zuhanórepülésbe melyik a leggyorsabb madár?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 09:14
 1/7 Trafó1 ***** válasza:

A vaskócsag, és az ólompinty, bár az utóbbi holtversenyben van az u239billegetővel.


Hát , hogy lehet ilyen hüleséget kérdezni ember???

2015. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mantis religiosa ***** válasza:
Azt olvastam, hogy néhány sólyom-fajta, akár a 300km/h-ás sebességet is elérheti zuhanórepülés során. Nyilván a kisebb testű madaraknak kompenzálni kell a lendületet,,hogy el tudják ejteni a kiszemelt állatot.
2015. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Trafó1 ***** válasza:
Minden test azonos sebességgel zuhan légüres térben , szabad levegőn meg a légellenállás akadályozza, mivel a ragadozó madarak csekély légellenállást tanúsítanak zuhanás közben , feltételezem, hogy sebességük nagyjából ugyan annyi, vagy nagyon csekély a különbség.
2015. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm..de miért lenne hülyeség a kérdés?
2015. jan. 25. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés nem hülyeség. Persze, elméletben ugyanannyival zuhan két madár, de a gyakorlatban nem fogsz látni pl. galambot zuhanórepülni.


Minden bizonnyal a vándorsólyom a legjobb benne. Állítólag 300 fölé tud gyorsulni. Úgy vadászik, hogy felköröz jó magasra, aztán behúzott szárnyakkal zuhanórepülésben leüti a zsákmányát. Én már élőben is láttam.

2015. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Éni is egyetértek az előző kommentelővel, a vándorsólyom a leggyorsabb zuhanórepülésben.
2015. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én nem tudom, de szerintem vmelyik vadászó nagytestű madár lehet, sólyom pl.

Az első válaszán jót nevettem...:D

2015. febr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!