Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj párzása?...

A hullámos papagáj párzása? Mondjatok valamit beparáztam .

Figyelt kérdés
Sziasztok . Van 2 papagájom és asszem , hogy pározni szeretnének mert egy oldalon olvastam , hogy honnan lehet tudni ha pározni akarnak . De nem tudok róluk semmit :'( Mondjatok valamit saját tapasztalat weboldal vagy valami mert kicsit beparáztam .

2015. jan. 26. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell ezen parázni, ha mindkettő akarja, akkor megoldják maguknak. Nincs ezzel gond. Vagy van?
2015. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De most ez miért baj? Miért félsz? .... Mit látsz? Én is kezdő vagyok még ezen a téren, de megoszthatnád h mit találtál erről mert én most itt csak lesek, mint pocok a lisztben....
2015. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Hát olyasmiket láttam hogy a fióka leeshet a lábáról vagy ilyesmik . De akkor nem parázok -_- 2. Csak arra kerestem rá hogy fészket miet kell csinálni és hallottam hogy a hím széttörheti a tojásokat meg ilyesmik . Azt onnan tudhatjuk , hogy mikor pároznak ha a hím megnememésztett táplálékkal eteti a nöstént .
2015. jan. 26. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy akarnának illetve mi az hogy akarnának? ha akarnak fognak is. Ne adj nekik se odút se túl sok fehérjét és nem lesz se gond se tojás.

Attól hogy 1 pár papagájod van még NEM KELL tenyészteni őket.

Teljesen természetes hogy időnként rájuk jön és hormonosak lesznek. Ez a fajfenntartás ösztön, ha úgy érzik alkalmasak a körülmények rá hormonosak lesznek és intenzívebben etetik egymást, többet udvarol a hím és párosodnak is akár. De ha nincs odú,fészek akkor nem lesz belőle tojás az esetek nagy részében. Ha mégis termelődni kezdene tojás a tojóban akkor a kalitka aljába fogja tojni. Nem valószínű hogy rendesen kotlani fog rajtuk így nem lesz belőle fióka. Ha mégis kotlana rendesen akkor minden tojást x napos korában(hirtelen nem tudom hány naposan, nézz utána neten) világíts át hogy megtudd fias-e. Ha valamennyi fias vegyél műtojásokat és cseréld ki őket hogy ne legyen fióka. Hagyd kotlani rajtuk a tojót amíg meg nem unja a kotlást, utána kiveheted őket.

2015. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a fióka leeshet a lábáról "

Ezt nem nagyon értem.


"Csak arra kerestem rá hogy fészket miet kell csinálni és hallottam hogy a hím széttörheti a tojásokat meg ilyesmik"

Minek akarod őket tenyészteni amikor világosan látszik a kérdésből hogy nem értesz hozzá?

Igen a hím széttörheti a tojásokat ahogy pl. a nem megfelelő körülményektől tehát a hozzá nemértéstől belehalhat a tojó a tojásba vagy a fiókák lehetnek életképtelenek.

A tenyésztés nem játék és nem szórakozás. Komolyabb tudást és megfelelő körülményeket igényel pl. több méteres röpde illetve röpdék és nem kis kalitka.


"Azt onnan tudhatjuk , hogy mikor pároznak ha a hím megnememésztett táplálékkal eteti a nöstént ."

Ez úgy hülyeség ahogy van. A hím állandóan eteti a tojót sőt ha nincs tojó hím a hímet is eteti. Nálam még a nimfapapagájaimat is etetik a hullámos hímek. A párosodási szándékot nem ebből látni.

2015. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fészket nem neked kell építeni,nem vagy Te madár?! Kereskedésekben kapható közepes méretű papondekli odu direkt hullámos papagájnak! aztán Ők majd berendezik!Elöször hagyd nyitva a tetejét,persze ha a kalitkán kivülre akasztod és nem akarod hogy kijöjjenek akkor takard le valami fehér ronggyal lappal,hogy fény menjen be! Ne féljenek bemenni.Ha már megszokták becsukhatod!Tegyél be füvet kisebb ágakat amit be tud vinni az oduba bélelni.Ne tedd bele,mert minden madár más.Volt olyan tojom ami kibélelte az odut ,de volt olyan is ami minden kiszórt belőle.(csak úgy gurultak összevissza atojájok) de hidd el megoldja! általában tollat tépked ki magából azzal béleli! aztán kb kétnaponta rak egy tojást. akikelés is igy elcsúszik,arra oda kell figyelni. Általában 5tojást tojik ,de volt már 7 is. ekkor már figyelni kell a fiókákra,mert nem ritka ogy a tojó a legkisebbet már összecsipkedi s végűl elpusztul,vagy a nagyobbak aqgyontapossák! Ezzel együtt nagy élmény látni a felnevelésüket! :)
2015. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!