Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet nimfa és hullámoos...

Lehet nimfa és hullámoos papagájt együtt tartani?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mármint 1 kalitkában/röpdében?

Tenyésztéshez nem ajánlott mert a hullámosok agresszívak tudnak lenni.

Amúgy hobbiból tartott madarak esetében lehet. DE fontos hogy a röpde(igen szobai röpde és nem kalitka) elég nagy legyen hogy külön tudjanak vonulni ha akarnak mert a hullámosok erőszakosak tudnak lenni.

2015. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Amúgy hobby szinten szeretném tartani ,viszont nem tudom mekkora terület nagyságú röpde kellene?

Mondjuk egy nagyobb szoba jó lenne vagy az túl kicsi?

2015. jan. 28. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkét fajból legalább kettőt-kettőt akarsz remélem.


Sose ajánlottam a szobában szabadon tartást mert nem lehet megoldani hogy semmiképp se tudják lerágják a falról a festéket/tapétát, ne tudjanak rámenni és megrágni a radiátort. Na meg az ablakokra is függöny helyett valamilyen rács/rácsok kéne ami megakadályozza az üvegnek csapódást és ki lehessen nyitni az ablakot szellőztetéshez anélkül hogy a madarak ki tudnának szökni.

Tehát ha van üres, nem használt szobátok akkor is inkább csináljatok bele egy minél nagyobb röpdét szerintem akár akkorát ami szinte elfoglalja az egész szobát(csak keskeny folyosó marad a fal és a röpde között).

Nem tudom mekkora helyet takar a "nagyobb szoba" de kb. 8 négyzetmétert gondolom biztos tehát jó lesz, mondjuk ez függ attól is hány madarat akarsz.

2015. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az jó hogyha mondjuk egy 150-200x70-100x150cm-es kalitkában tartok 2 papagájt és napi 1-2-3 órára reptetem őket a szobában és figyelek rájuk hogy ne csináljanak semmi bajt?
2015. jan. 29. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a kalitkának a hossza lesz a legnagyobb oldala(150-200cm) és nem 1-2 hanem inkább 3-4 órát lesznek kinn naponta akkor tökéletes.

Ajánlott legalább egy kiülőt is csinálni nekik faágakból a szobába amin elmászkálhatnak, rágcsálhatnak,stb és bármit is csinálnak rajta nem eshet bajuk.

2015. jan. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hány celsius fok lenne jó nekik?
2015. jan. 30. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:

A hirtelen hőmérsékletváltozást,ingadozást nem bírják de ha állandó a szoba hőmérséklete és csak max. évszaktól függően fokozatosan(és nem hirtelen) kicsit kihűl vagy kicsit melegebb van az nem okoz bajt.

Szobában nem lehet túl hideg nekik.

Arra figyelj hogy ne érje őket huzat és ne menjen rájuk ventilátor,stb.

2015. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk tépen 20 C° nyáron meg mondjuk 25-30 C°?
2015. jan. 31. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!