Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kélhomlokú amazonpapagájnak...

Kélhomlokú amazonpapagájnak még a tenyésztőnél veszekedett és ki hullot a farkoktolla mikor nő majd vissza? És a szárnya alat miért hiányos a toll?

Figyelt kérdés

2015. febr. 2. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy újabb ember aki olyan nagyigényű fajt vett amihez a jelenlegi valós tudása háromszorosa se lenne elég a kérdés alapján de azért amazont kell ám venni... Nem értem az embereket komolyan miért nem elegek a kistermetű kezdőknek való fajok amiket szintén ezerféleképpen tönkre lehet tenni mind fizikailag mind mentálisan? Miért kell egy ilyen nagy igényekkel rendelkező, sokkal érzékenyebb és nagy tudást igénylő fajt venni főleg úgy hogy az említett nagy tudás hiányzik?

(ha esetleg a kérdés vetne csak rád rossz fényt és igazából rendelkezel az amazonok tartásához szükséges minden információval akkor ezer bocs de a kérdés nagyon nem ezt mondja)


Papagájvilág alapítványtól egy részlet:

"Kedves Papagájtartók!

Szeretnénk ha az alábbi, a fotók mellett szereplő papagájtartó gondolatait, érzéseit és a vele megesett történetet elolvasnátok, elgondolkodnátok rajta, mert bizony a nagypapagájok tartása kapcsán nagyon sok esetben SAJNOS hallgatás és elhallgatás jellemzi az ilyen és ehhez hasonló eseteket. A hozzánk érkező kérésekből, kérdésekből, telefonhívásokból világosan kiderül, hogy az emberek többsége NEM TUDJA, hogy a papagáj "képében" VADÁLLATOT visz az otthonába és azt sem, hogy ennek milyen következményei lehetnek a jövőben. Mi a papagájok érdekeit szem előtt tartva fontosnak véljük, hogy erről beszéljünk, mert sokan eleve fel sem vállalnák az adott életkörülményeik és lehetőségeik között ezen vadállatok tartását ha tisztában lennének e madarak viselkedésével és VALÓDI igényeivel. Végtelenül hálásak vagyunk Máriának, aki engedélyt adott arra, hogy a történetét megoszthassuk az oldalunkon is! amit elsősorban, de NEM kizárólag amazon papagájtulajdonosok figyelmébe ajánlunk.

Nagyon örülnénk és szívesen vesszük, ha fotókkal vagy videókkal alátámasztott és a fentiekhez hasonló, vagy egyéb (tolltépés, viselkedésprobléma...) problémákkal más is jelentkezne, mert az ilyen esetek csak nagyon ritkán látnak napvilágot a médiában vagy a világhálón, miközben pedig nagyon sok papagáj és ember szenved attól, hogy hiányos vagy fals információk ismeretében szerez be papagájt!"

Az említett történet: "Papírzsepi. Mellyel a hajas fejbőrömről itattam fel a vért az imént. Krajcár ma reggel úgy döntött, meg kell támadnia, bele kell kapaszkodnia a hajamba, s a fejemet véresre kell csípnia. A könnyem is kicsordult a fájdalomtól. Mindez történt egy édibédi simogatós, bújós hétvége után. Remek lenne, ha ilyesmi hír is eljutna azokhoz akik madarat akarnak maguknak. Ha tudtam volna, hogy ilyesmi előfordulhat eszembe nem jut hullámosnál vagy nimfánál nagyobb papeszt magamhoz venni."

"Jelen pillanatban nem vagyok boldog papagájtulajdonos És nem azért mert nem szeretem őket, hanem mert félek. Oda a felhőtlen együttélés! Ma reggeli takarításnál le sem tudtam venni a szememet Krajcárról. Persze Ő meg figyelt és érzem, látom a szemében, hogy tudja, hogy nyeregben van, mert elérte, hogy féljek tőle. És igaza van, hiszen tettem a szokásos dolgaimat és hallom, hogy valaki repül felém.. hozzám. Én meg összehúztam magam szinte legörnyedtem a földig... s akkor vettem észre, hogy nem is Krajcár közelített, hanem a még szelíd, 2 éves Csutka."

Alapítványi megjegyzés: Az édes, bújós amazon papagáj viselkedését az esetek többségében a madár ivaréretté válását követően agresszív(ebb) viselkedés jellemzi, ami természetes viselkedésének részét képezi, hiszen vadállatként Ő a természetben e viselkedés révén képes túlélni, megvédeni életterületét, fészkét, párját. Ez az ösztönös magatartás NEM szűnik meg vagy válik semmissé csak azért, mert ember neveli fel őket, vagy tartja magányosan, sőőőőőt, mindez további problémákat generál, hiszen a madárnak esélye sincs megtanulnia a fajnak megfelelő viselkedéselemeket és kommunikációt, igényeit az ember SOHA nem elégítheti ki és ez tovább növeli az agresszív illetve sztereotip viselkedés kialakulását. A kézzelnevelt és szelíd madarak semmiféle félelmet nem éreznek az emberrel szemben, sokszor fajtársként tekintenek rájuk és ezért bátran támadják. A helyzetet ilyenkor, a kedvencként tartott papagáj(ok) esetében nagyon nehéz kezelni, illetve elfogadni, hogy az ember-madár kapcsolat megváltozik. Fentiek miatt nagyon fontos minderről beszélni és tudatni az emberekkel, hogy bizony erre számítani kell! Hálás köszönetünk Máriának, aki ezt meg is tette!!!"


A farktolla ha teljesen tőből kijött akkor a szervezete már most elkezdte újranöveszteni és hamarosan fokozatosan újra kinő. Ha viszont csak eltört a toll akkor a következő vedlésig nem lesz új farktolla de ez nem okoz gondot. A szárnya alatt minden papagájnak hiányos a tolla.

2015. febr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!