Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagy városokban, ahol sok a...

Nagy városokban, ahol sok a galamb miért nem szaporodnak el a ragadozó madarak?

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosban élek, de nagyvárosban dolgozok. Itt galamb alig van, de gerle rengeteg(volt). Nagyon elszaporodtak. Aztán ideszokott pár ragadozó madár, és az állomány szépen beállt a normális értékre.

Itt se a gerlék se a ragadozó madarak nemigazán félnek az embertől, a szobám ablaka előtti erkély korlátjáról simán leszedi a gerlét. Sőt, egyszer akkor csapott le amikor épp az újságot hoztam be, fölöttem kb 2m-re a fán lévő gerlére csapott le(bár az túlélte, de megtépte kicsit)


Így nem értem hogy akkor a nagy városokban, ahol rengeteg galamb ül a háztetőkön, teljesen nyílt terepen miért nem járnak rájuk a ragadozó madarak?


2015. febr. 6. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a nagyváros közepe már túl mesze van a fészkelő és élőhelyüktől. Egy kisvárost még bejárnak a napi élelemszerzés során, de a nagyvárosba már nem mennek be. Plusz nagyobb a forgalom, zaj, stb.
2015. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

És a nagyvárosok szélei?

Ahol dolgozok egy ipartelep, a város szélén. De galamb még ott is sok van.

2015. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vércsék vannak mindenhol. Bár ők verebet fognak. Karvaly is sok helyen van, az galambozik.
2015. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valójában a galambok pont azért szaporodtak el a városban, mert jobban alkalmazkodnak a zavart, ember teremtette, zajos, koszos környezethez. A ragadozómadarak jóval érzékenyebbek, hiába a több táplálék, nem maradnak meg.
2015. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!