Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi jobb a hullámos papagájnak?...

Mi jobb a hullámos papagájnak? És egészségének? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ha a homokot egy külön tálba rakom és a kalitka aljára újságot vagy a homokot rakom a a kalitka aljára?
2015. febr. 18. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem rágja meg a papírt, akkor az jobb szerintem.

Legalábbis én azt használok. Nedvszívó, nem porzik, gazdaságosabb. Homok helyett pedig grittet kapnak egy külön etetőben, amit igény szerint pótolok.

2015. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ELŐZŐ:

A grit az a kagylóőrlemény. A kagylóőrleményt az ásványi anyag tartalma miatt szokták adni inkább de külföldön egyesek szerint a kagylódarabkák éle szabad szemmel nem látható de éles ami felsértheti az emésztőrendszerüket szóval nem is annyira biztos hogy jó nekik de ez most mellékes.

A lényeg az hogy az emésztésükhöz sokkal inkább kavicsok kellenek, apró kavicsok amit madárhomok néven árulnak a boltok.


Kérdező:

Alapból teljesen mindegy melyik van a kalitka aljában. Higiéniás szempontból viszont sokkal jobb ha külön etetőtálban van a homok/kavics és onnan esznek belőle nem az ürülékből.

Az a fontos hogy az alájuk tett újság 2 hétnél frissebb legyen de az az ideális ha legfeljebb pár napos az újság. Mert a 2 hétnél régebbi újságokon(mondjuk ez függ attól is hogy hogyan,hol van az újság) penészgombaspórák keletkeznek, a papagájokra veszélyes aspergillus is.

2015. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, te biztos nem láttál még grittet, és csak elméletben madarászkodsz.

Én a Versele Laga Prestige Grittet használom, ami tartalnaz kagyló és korall zúzalékot, apró kavicsot, vörös követ és faszenet. Tehát mindent amit amire egy papagájnak az emésztéshez és ásványianyag visszapótlására szüksége van.

Azt pedig nem gondolnám, hogy a legnagyobb eleség gyártó nem tudná mi árt a madaraknak. Minden terméküket a Loro Parkkal együtt működve fejlesztik ki, ahol azért hullámos papagájoknál igényesebb madarakat is gondoznak.

2015. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapból a kagylózúzalékot szokták grittnek hívni én legalábbis ezt tapasztaltam 95%-ban. A kavics,madárhomok az nem gritt hanem kavics, madárhomok.

Azt írtad grittet adsz a madaraidnak és nem azt hogy egy gritt nevű terméket ami tartalmaz kavicsot és egyebet is.


Igen sokan adnak kagylózúzalékot azaz grittet a papagájaiknak és sok madárhomokba is kevernek grittet de ettől függetlenül külföldi nagypapagájtartók körében merült fel hogy biztos jó-e mert a kagylódarabok oldala,széle éles és felsértheti az emésztőrendszert. Arról nem is beszélve hogy a természetben egy papagáj se eszik kagylót tehát nincs rá feltétlenül szükségük. Ellentétben a kaviccsal amit a természetben is ösztönösen esznek. Kalciumpótlásra tökéletesen elég a szépia az legalább nem okozhat bajt de ha azt nézzük a természetben szépiát se esznek mégsincs kalciumhiányuk mivel a természetben ha a hullámos papagájokat nézzük nem csak 5 féle magot esznek hanem jóval többet és a magokon kívül zöld hajtásokat,növényeket is esznek ÉS sok közvetlen napfény éri őket amitől D-vitamin termelődik bennük ami sok más jótékony hatás mellett segíti a kalcium felszívódását is. Sok embernek fogalma sincs róla mennyire fontos, mennyire kell(ene) a papagájoknak a rendszeres napozás.

2015. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit "madár homomok" néven árulnak az áltqlában egyszerű rostált folyami homok, ami annyira finom hogy zúzában nem sok szerepe van.

Kagylóhélyat pedig igenis fogyasztanak a papagájok is. Az amazaonasz mentén élő arák rendszeresen egészítik ki táplálékukat kagylókkal, csigákkal, mégsem pusztúlnak el az éles hélyaktól.


Nem tudom, hogy te gondoztál-e már madarakat, de én évek òta papagájokat tenyésztek és nekem ez a termék teljesen bevált.

[link]

2015. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!