Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azok a papagájok amik a...

Azok a papagájok amik a kisállat kereskedésben vannak mennyire egészségesek?

Figyelt kérdés

Vagy hogyan lehet róluk megállapítani hogy egészségesek?

És a fiatal hullámos papagájok nemét hogy lehet megkülönböztetni?



2015. febr. 20. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ hogy a kereskedés tenyésztőtől veszi-e a madarakat vagy szaporítótól és hogy befogad-e megunt papagájokat. Na meg hogy jó vagy tűrhető vagy borzalmas körülmények között tartják a madarakat.


A hím fiatal hullámosok viaszhártyája rózsaszín míg a fiatal tojóké fehér,halványkék.

2015. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában teljesen egészségtelenek és lelkileg betegek. Én sajnálatból veszem onnan őket,de ha haza hozom és van társa és jól tartom és naponta kiengedem akkor nagyon szép , egészséges és kieggyen sújozott madarak lesznek.
2015. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha teheted akkor inkább tenyésztőtől vegyél ha kell inkább autózz/buszozz egy kicsit érte. Ne támogasd a kereskedéseket mert ha onnan veszel az neki(kereskedés) jó, azt látja hogy van rá kereslet így továbbra is fog árulni madarakat.

Ez ugyanolyan mint afrikában és egyéb helyeken az utcán kínálgatják a vadonból befogott papagájokat pici kalitkába benyomorítva. Hiába szakad meg az ember szíve ezt látva NEM szabad megvenni őket mert akkor csak őket támogatja az ember és másnap már újabb frissen befogott papagájokat fog árulni az illető mivel el tudja adni őket. Ha nincs/nem lenne rá kereslet nem csinálnák ezt mivel nem tudnák eladni őket így értelmetlen lenne nekik befogni. Ugyanez vonatkozik a kereskedésekre is. Ha mindenki tenyésztőtől venne tehát nem tudnák eladni a madarakat a kereskedések akkor nem vennének mert nem érné meg nekik.

2015. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!👍

Ahol én néztem azok jól vannak tartva (szerintem)! Meg az eladók is értenek hozzájuk! (szerintem)

Igen én is nagyon sajnálom azokat a madarakat és ezert IS gondoltam elhozok egyet (a másik madaram mellé)!

Hány napig kell külön tennem a másik madártól?

És az új madár kalitkájába mit kell tennem?

2015. febr. 21. 14:02
 5/15 anonim ***** válasza:

1 hónapig teljesen külön legyen külön szobában. Utána lehetnek külön kalitkában egy szobában addig amíg ismerkednek aztán összeköltöztetheted őket.


Ugyanazt amit máskor is. Etetőtál, itatótál, madárhomok, ágak, szétrágnivaló gallyak és játékok, szépia.

2015. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 👍👌

Másik szobába sajnos nem tudom tenni csak a garázsba! (fűtve van)

És amíg nem telik az 1 hónap addig ne vegyem ki a kalitkájából reptetni?

2015. febr. 21. 19:57
 7/15 anonim válasza:
Én például amelyik állat kereskedésbe voltam ott üveg kalitkába tartották a madarakat alig kaptak levegőt.Szegényeknek teljesen össze-vissza áltak a tollai.(hullámos papagájok voltak.)
2015. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szegények! :(
2015. febr. 21. 21:37
 9/15 anonim válasza:
Addig az 1 hónapig ne!!!Mert szoknia kell a kalitkáját és csak utána lehet kiengedni.Nagyon megijedne azt sem tudná holvan.
2015. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A garázsban használt,ki-be járó autó ugye nincs(és más se ami szagos) mert a tüdejüknek nagyon árt.

Ha madárbiztossá tudod tenni a garázst tehát nincs balesetet okozó szerszám, nincs hova beesni,stb akkor kiengedheted 1 hét után de mindig legyél vele amíg kinn van és ne engedd mindenre leszállni inkább tedd a kalitkáját pl. 2 méter magasra tegyél a tetejére,oldalára ágakat és mindig tereld vissza a kalitka tetejére. Ha nem alkalmas a kiengedésre a garázs akkor legyen minél nagyobb főleg minél hosszabb kalitkája hogy az 1 hónap bezártság alatt is tudjon repülni.

2015. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!