Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos-röpde fűtés-kérdés?...

Hullámos-röpde fűtés-kérdés? ("Túlaggódom? ")

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy egy éve van egy hullámos párom, nagyon megszerettem őket:) Jelenleg a lakásban tartom őket egy 0,5m3-es kalitkában, úgy tűnik, hogy jól érzik magukat:)

DE! Szeretnék többet is, de az már csak kerti röpdében lenne megoldható. Sokat olvastam a kinti röpdékről (méret, kialakítás, elhelyezés, szigetelés), de valahogy nem tudom elképzelni, hogy kinn hagynám télen a madaraim "fagyoskodni"... Arról nem sok mindent találtam, hogy hogy lehetne "fűteni" nekik, főleg úgy, hogy véletlenül se fogjon tüzet semmi:( Vagy ha elég nagy és hőszigetelt a röpde, és természetesen megfelelő az élelem, akkor túlaggódom? Jó kondiban, jó kedéllyel áttelelnének anélkül is?


Bár mondom, sokat olvastam röpdékről, téliesítésükről korlátlan számban köszönettel fogadok további ötleteket / tapasztalatokat!


Előre is köszönöm!



2015. febr. 21. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A hullámos papagájok eredeti élőhelyén nappal nagyon meleg míg éjjel hideg van mivel sivatagos részen élnek szóval strapabírók ilyen téren.

Az mindenképp jó hogy ha nagy a röpde és megfelelő az élelem. A nyitott röpde részhez kell hozzáépíteni egy kisebb zárt részt ahova egy kisebb "lyukon" tudnak berepülni a madarak de persze van rendes ajtaja is hogy az ember is be tudjon menni ha kell. A fűtésnél fontos hogy csak "néhány" fokkal legyen melegebb a benti rész nehogy megfázzanak a madarak amikor bentről kimennek. Hogy hogyan tudod fűteni azt kérdezd meg az idre.hu fórumán de már az is segíthet ha csak beleolvasgatsz a fórumokba. Nekem így hirtelen az infralámpa jutott eszembe.

Van aki csak körbefóliázza a röpdét és kész.

2015. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!