Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a hullámos papagájokat ki...

Ha a hullámos papagájokat ki engedem állandóan ott kell lenni velük?!

Figyelt kérdés

2015. febr. 21. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát,jó de miért?Azért mert megsérülhetnek,vagy mert szeretik ha ott vagy?
2015. febr. 21. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Megsérülhetnek, esetleg kárt tehetnek valamiben.
2015. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy ha már hozzá szokta a környezethez és van adott helyük ahova le szállhatnak és ott ülhetnek akkor szerintem nem feltétlenül. Bár biztosat nem tudok mondani mert nekem Nimfa papagájaim vannak és őket például szoktam egyedül hagyni szobában kiengedve. Bár általában fél óránál tovább nem, csak akkor ha a közelben vagyok és rájuk tudok nézni időnként...és akkor is inkább a bútorokat féltem.
2015. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség egyedül hagyni őket mert az egy dolog hogy van kiülőjük de ha nem vagy ott ki a franc akadályozza meg őket hogy kíváncsiságból elmászkáljanak és pl. megmérgezzék magukat mert lenyelnek valamiből egy darabot amiből nem kéne.

Ezerféle veszélyforrás van a lakásban amikre az ember akkor se tud feltétlenül figyelni ha ott van a szobában. Pl. ki gondolna arra hogy bizonyos függönyök aljába láthatatlanul bele vannak varrva rizsszem méretű fémnehezékek amikből elég ha egyet kifejt és lenyel a madár és máris lehet hamarosan temetni szegényt.

Aztán ha egyből nem is halnak bele de ártalmas nekik pl. az ajtó tetején ülve rágni az ajtóról a festéket vagy a falat, a lakkal és egyebekkel kezelt bútorokat, az asztalon hagyott csokipapírból vagy más fémes csomagolásból szintén elég egy kis darabot lenyelniük a fémmérgezéshez,stb.

Ezt mind szórakozásból és kíváncsiságból megteszik mivel fogalmuk sincs róla hogy az emberek világában mi és mennyi minden árt nekik.


Szóval ha egyszer úgy döntöttél papagájokat akarsz tartani akkor engedd ki őket mindennap több órára és ez idő alatt legyél velük.



Legfeljebb akkor szabad őket magukra hagyni hogy ha az egész szoba nekik van berendezve tehát madárszoba és meg van oldva hogy ne tudják a radiátort rágni, ne tudjanak megkapaszkodni az ajtó tetején és rágni az ajtót és a falat,stb. de madárszobánál alapból előny ha a fal nem tapéta,festett hanem pl. csempe.

2015. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké
2015. febr. 23. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én madaraim ugyan azt a pár dolgot csinálják amikor ott vagyok és mikor nem vagyok ott akkor is... mivel ismerem őket, nem félek magukra hagyni őket. Mikor nem vagyok ott különösen jól viselkednek, ha elmegyek és adott idő múlva vissza jövök ugyan ott vannak amikor el mentem... valahogy inkább akkor rosszalkodnak mikor én is ott vagyok.
2015. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!