Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány centis szárnya van egy...

Hány centis szárnya van egy zebra pintynek? Melyik a legkisebb szobában tartható díszmadár?

Figyelt kérdés
kilehet engedni a pintyeket repülni a szobában? Magától vissza megy a ketrecébe?kicsi ketrecem van azért érdekel 58x36x36-os.

2015. febr. 22. 00:06
 1/4 anonim válasza:

Szerintem menj be egy állatkereskedésbe/keress neten valakit/nézelődj neten ebben a témában. Szerintem kevés az esély, hogy egy eléggé hozzáértő személy ezt most itt rögtön megválaszolja neked!

:)

2015. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ki lehet oket engedni, de előtte a szobát madarbiztossa kell tenned: behúzod a fuggonyoket, hogy ne repüljenek neki az ablaknak, letakarod az asztalokat, szekrenyeket, és persze készítesz nekik faagakbol egy nagyobb kiülőt, ahol ellmaszkalhatnak.

Az 58cm ugye a Kalitka hossza? mert ha igen, úgy gondolom, hogy kiengedéssel egyutt kényelmesen elferne benne 2 Zebrapinty.

A kalitkaba ne bolti ulorudakat rakj, hanem kintről összeszedett, nem permetezett faagakat, amik lehetoleg nem teljesen egyenesek, hanem inkább girbe-gurbak.

Azt nem tudom, mekkora egy Zebrapinty szarnyfesztavolsaga, de nem lehet túl nagy.

Ja és egy idő utan, ha megehezik, visszamegy a ketrecebe enni,de az első pár kiengedés kicsit necces lesz, mert lehet hogy sokáig kint maradnak.

Ha nem jonnek be tobb mint5-6 óra utan, akkor sotitits be a szobaba, es madarasz hálóval fogd meg őket.

Majd ha meg kérdésed lesz irj!

2015. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!Van egy ekkora kalitkám 62m/58h/36sz ebben két hullámost tartok.Ők szinte egész nap kint vannak, a kalitka tetejére csináltam alma fa ágból ki ülőt legalább ugyan akkora mint a ketrec ,azon gondolkodtam hogy a két zebra pintyet össze tudom-e szoktatni a hulikkal,mert akkor egy ketrecben is lakhatnának.Neked mi a véleményed? egyáltalán tarthatok együtt? Vagy inkább tartsam külön és felváltva engedjem ki őket? Köszönöm a segítséget.
2015. márc. 3. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hullámosok és a zebrák is a 62x58x36 méretű kalitkában lennének együtt, akkor nem igazán.

Nagy az esélye, hogy össze tudnád szoktatni őket annyira, hogy megtűrjék egymást, és ne akarjanak egymás torkának ugrani minden percben. De csak akkor lennének meg egymás mellett, ha a kalitka elég nagy lenne ahhoz, hogy el tudják kerülni egymást, ha elhidegülne a viszonyuk.

Kb. egy 2m hosszú, 1m széles, 2m magas röpdében meglennének, de így akár még több madarat is tarthatnál: mondjuk 2 pár zebrát, és egy pár hullámost

Ha tudnál nekik röpdét készíteni, akkor jöhet az összeszokatatás: A hullámosok ugye most egy kis kalitkában vannak, emellé tehetnéd a zebrapintyek külön kalitját, pár napos karantén után.(Ez azt jelenti, hogy pár napig a zebrák egy külön szobában vannak, amíg ki nem derül, hogy nem betegek-e az új madarak.)

Tehát pár napig egymás mellett van a két kalitka, ezalatt látod, hogyan viselkednek egymással.

Nagyobb a kockázat, hogy a hullámosok fogják bánatani a zebrákat, ők nagyobbak, esetleg agresszívabbak, de ez függ a papagájok és a pintyek személyiségétől, lehet hogy nem is foglalkoznak egymással.

Ha úgy egy hétig egymás mellett vannak,és nem mutatják jelét agressziónak, össze lehet őket engedni a közben elkészült röpdébe.

Itt még mindig történhetnek kisebb galibák, de a pintyek általában barátságosak szoktak lenni.

Remélem segítettem.

2015. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!