Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudtok a fekete rigóról...

Tudtok a fekete rigóról érdekességeket?

Figyelt kérdés
Ha igen légyszi írjátok le. Előre is köszönöm!

2015. febr. 22. 20:38
 1/7 anonim válasza:
Írd be az Internetre hogy rigók szakirodalom.
2015. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eredetileg vonuló madár, de manapság már nálunk is áttelel. Aminek oka, hogy a városokban is talál élelmet.
2015. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiókáik részben fészekhagyók. Már kitollasodva, de repülni még nem tudva hagyják el a fészket és szélednek szét. Így védekeznek a ragadozók ellen.

De sajnos sok ember ilyenkor árvának véli őket és begyűjtve a vesztüket okozzák.

2015. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egy találós kérdést tudok:


- Mi az: fekete és szépen fütyül?

- Feketerigó?

- Nem.

- Hát akkor mi?

- Félcipő.

- De az mi a jóistenért fütyül?

- Hogy nehezebben lehessen kitalálni.

2015. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tavasztol oszig a fiuk vegieneklik az ejszakat. Egyreszt a teruletuket vedik, jelzik a tobbieknek a jelenletuket, masreszt igy udvarolnak a csajoknak. A tojok nem enekelnek, ok csak jelzesekre hasznaljak a hangjukat. Sajot ropkeptelenul hagyjak el a feszket, igy kivannak teve a ragadozoknak. Annyira nem felnek az embertol, a kozelukben is feszkelnek, altalaban ilyenkor az orokzoldeket valasztjak, bokrosabb teruleteket. Hasznosak, hiszen tizedelik a rovarokat.
2015. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*sajnos
2015. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt kapd ki! :) Olyan 14-15 éve történt, hogy sétáltam az utcán, és megszólalt a mellettem lévő fán a tipikus Nokia csengőhang (akkor még az a béna volt). Nézem, a fán nem lóg telefon. Megyek tovább, megint cseng a fa, hát látom, hogy ott ül egy feketerigó hím, az csörög. :D Akkor néztem utána, tényleg tudnak hangot utánozni. :D
2015. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!