Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék papagájt, de nem...

Szeretnék papagájt, de nem tudom milyen fajt? (Töbi lent! )

Figyelt kérdés
Igazából már voltak papagájaim és pintyeim. Most olyan madarat szeretnék ami könnyen szelidíthető és intelligens. Be tudok szerezni: nimfapapagájt,rozellapapagájt,hullámospapagájt és kecskepapagájt ezeken gondolkoztam és ezekhez tudok hozzájutni. Kérlek még írjátok meg a kalitka méretét mennyire szelidíthető és mit eszik/mennyit. A ketrechez még annyit, hogy a lehető legkisebb legyen persze kiengedném.

2015. febr. 23. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással semmilyent.


A lehető legkisebb ketrec egyenlő a rossz tartással és a nem egészséges,nem boldog papagájokkal. A lehető LEGNAGYOBB kalitka inkább röpde az amire szükségük van még napi sok óra kiengedéssel is.

A papagájok VADállatok tehát nem ők alkalmazkodnak hozzád hanem te alkalmazkodsz az ő igényeikhez, neked kell alkalmazkodnod hozzájuk ha papagájt akarsz tartani.

Ez az egyik. A másik meg nem tudom véletlenül fogalmaztál-e egyes számban de nem papagájt hanem papagájOKAT veszel ha papagájt akarsz tartani mivel a papagáj párban,csapatban élő állat és te nem vagy papagáj. A negyedét se tudod annak nyújtani amit egy fajtárs nyújt nekik és csak emberi társasággal különféle viselkedésproblémák alakulnak ki.

A papagájtartás nem annyiból áll hogy bedugom egy ketrecbe etetem,itatom és saját szórakoztatásomra megszelídítem mivel ennél sokkal összetettebb és bonyolultabb ÚGY papagájt tartani hogy az a papagájoknak is jó legyen.



A rozellák nem szelídíthetők. Nem érdekli őket az ember így nem lehet velük kapcsolatot kialakítani.


2 hullámosnak úgy hogy naponta legalább 3-4 órát ki vannak engedve a szobába a minimum kalitkaméret 100x50x100cm(hxméxma).

2 nimfának vagy 2 kecskének úgy hogy naponta legalább 3-4 órát ki vannak engedve a szobába a minimum kalitkaméret kb. 150x70-80x150cm(hxméxma).

Persze a ki vannak engedve a szobába nem úgy értendő hogy a kalitka tetején vagy a szekrény tetején kuksolnak hanem csinálni kell nekik kiülőket,mászókákat autóúttól távoli nem mérgező faágakból amiken mászkálhatnak, rághatnak, játszhatnak, egyikről a másikra repülhetnek. Nem mindegy hogy milyen a kalitka rács,stb illetve megfelelő kalitkát boltban nem is találsz tehát a kalitkát vagy csináltatnod vagy csinálnod kell.

Aztán egyáltalán nem mindegy mi és miből milyen van a kalitkában mivel van ülőrúdból is etetőből és itatóból is és játékból is ártalmas.

Sok mindennek a használatát el kell hagyni ha papagájt tart az ember mivel nagyon érzékenyek.


Premium minőségű azaz Versele-Laga márkájú magkeverék kell nekik mivel az a legbiztonságosabb. Ezen kívül napi szinten kell nekik vegyszermentes vagy házilag vegyszermentesített gyümölcs,zöldség,zöldek de nem mindent ehetnek mert van nem ajánlott és nekik mérgező is. Heti többszöri béta-karotin tartalmú kaja pl. sárgarépa,sütőtök. 2 hetente vagy havonta egyszer 30percig főtt tojásból egy kis darabot kapjanak állati eredetű fehérjének. Hetente kétszer pedig egy kevés növényi eredetű fehérje pl. kevés csíráztatott mag, 1 szem főtt bab fejenként, negyed-fél dió fejenként,stb.


Hetente legalább kétszer fél-1 órát kell napozniuk hogy egészségesek maradjanak. Amit tavasztól őszig meg lehet oldani úgy hogy kirakod őket a napra de a kalitka egyharmada árnyékban legyen. Télen viszont naplámpát kell használni, vagy úgynevezett madárlámpát veszel vagy megfelelő értékekkel rendelkező sima naplámpát(5000 kelvin feletti, a CRI értéke 91 feletti és az UVB hullámhossz 300 nm körüli).


Hetente legalább kétszer fürdési lehetőség. Hullámosok egy cserépalátétben is megfürdenek, nimfák inkább zuhanyozni szeretnek ami azt jelenti hogy virágpermetezőbe töltött vízzel lefújod úgy hogy a visszahulló permet érje a madarat, a kecskék nem tudom hogyan szeretnek fürdeni de szerintem nekik is jó egy nagyobb cserépalátét.

És még sorolhatnám a fontos tudnivalókat és bőven tovább részletezhetném a fentieket...

2015. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a kielégítő választ. Párban tartanám őket akármi is történnyen a ketrecet magam készíteném a többi dolgot is megígértem be tartom. Még egy kérdést ha lehet. Melyiket ajánlod? Magam nem tudok dönteni.
2015. febr. 23. 18:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a kielégítő választ. Párban fogom tartani őket a ketrecet magam készíteném fenyőfából Még egy kérdést ha lehet. Ételfesték jó lehet a játékok kiszínezésére?
2015. febr. 23. 20:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első komment nem érdekes döntöttem kecskéim lesznek.
2015. febr. 23. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kecske jó választás. Igaz nekem nincs és nem is volt de szeretem őket, aranyosak, okosak. Szeretnek a kalitka aljában kaparni.


Valamilyen természetes alapú esetleg. De szerintem felesleges festeni. Egy csokor leveles(vagy levél nélküli) fűzfagallyakkal, vékony gallyakból készített hintával,stb nagyon jól elszórakoznak, szétrágcsálják festés nélkül is. A gyári játékokat nem feltétlenül kell követni mert pl. az én papagájaim 1 gyári/bolti játékot se használtak még a kezdeti kíváncsiságból megvizsgálás után. Illetve az egyetlen egy kivétel az egy nem festett fahinta aminek az oldala faszeletekből áll na ezt szerették/szeretik főleg a hullámosok, a faszeletek egy részén látszanak a rágásnyomok az ülőke részén pedig már nincs kéreg. Az egyszerű házilag készített kis játékokat sokkal jobban szeretik mert azokat lehet amortizálni, faragni, kéregteleníteni és nekik ez számít szórakozásnak, játéknak. A bolti játékokat még ha fából is vannak szinte egyáltalán nem vagy csak alig szokták szétrágni,megkezdeni mert túl nagyok a részei a kisebb testű papagájok csőréhez. A vékony ágakat, kiálló ágdarabokat viszont tökéletesen a csőrükbe tudják venni.

2015. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!