Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora kalitka/röpde kell...

Mekkora kalitka/röpde kell 2hullámos és 2 nimfa papagájnak?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugye a méreteket úgy kérdezed, hogy külön kalitkában lenne a hullámos es a nimfa? Amúgy lehet őket egy RÖPDEBEN tartani, de nem tudom annak hány méter hosszúnak szélesnek, magasnak, kell lennie.

Tehát két hullámos : 75-85 hosszú, 45-50 széles, és 40-50 magas Kalitka már bőven elég, de örülnek természetesen ha nagyobb, és annak is ha ki vannak engedve röpködni a szobában.

Két nimfa: Ha igazán jót akarsz nekik, akkor tedd őket 120-150 cm hosszú, 60-70 cm széles, 60 cm magas kalitkába.

Igen, ezek elég nagy méretek azokhoz képest, amit mondani szoktak, es sok helyen fognak győzködni hogy kisebb is elég nekik (nekem például kisállatkereskedésben az eladó egy 25x20-as ketrecek akart nekem eladni, miszerint abban nagyon is jól elvan két hullámos -.-") de hidd el, nem érzik magukat jól kis helyen. Nagyon fontos, hogy tudjanak repülni a kalitkában, ugyanis a repülés van legjobban kihatással a mentális es fizikai egészségükre, azok közül a tevékenységek közül, amit egyébként végezni tudnak a ketrecben.

Gondolj arra, hogy itt kell leélniük hátralévő életüket, ezért minél nagyobb tér kell nekik, ahol kényelmesen elférnek , es tudnak kedvükre repülni.

De meg ezekben a kalitkábol is ki kell engednek őket repülni a szobába, legalább heti háromszor!

Remélem segítettem!,

2015. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*ketrecek=ketrecet
2015. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a sok javításért, de a nimfa Kalitka méretet elírtam kb. 140-170 az ideális. ; )
2015. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljes javitas: hossz 140-170, magasság 80-90, szélesség 60-70!!

Megegszer bocsanat a javítások ért, de csak most tudTam pontosan az adatok után nézni!

2015. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy röpdében gondoltam ,de nagyon köszönöm.Ez is sokat segített. És nem baj, hogy annyiszor javítottál.
2015. márc. 4. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A nimfák kb. 50centis szárnyfesztávolsága miatt a röpde minimum 1 méter mély legyen de minél nagyobb annál jobb.


Ki lesznek engedve, ez egy szobai röpde lesz vagy egy kinti?

Ha szobai röpde lesz és ki lesznek engedve naponta minimum kb. 4 órára akkor négyüknek elég egy 2 méter magas, 1 méter mély és minél hosszabb de legalább kb.2méter hosszú röpde úgy berendezve hogy a nimfáknak se okozzon gondot átrepülni egyik végéből a másikba.

Ha nem lesznek kiengedve vagy csak keveset akkor a mélysége is és a hossza is legyen a lehető legnagyobb.

Kinti röpde esetén szintén legyen a lehető legnagyobb, a 10 méter hosszú röpde se túl nagy.

2015. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 6. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!