Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon szeretnék 2 hullámos...

Nagyon szeretnék 2 hullámos és 2 nimfa papagájt, de nincs elég helyem mindkettőhöz. Én nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a kalitka?
2015. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát én azt mondom, hogy a nimfa papagáj hangja szebb(szerintem). De viszont a hullámos papagáj szelidebb, tisztában mondd szavakat(pl. pityuka vagyok), de viszont csúnya mély hangja van. Annyit tudok viszont, hogy neki nagyobb kalika kell(nimfának) meg sokat dumál, hogy kiakar jönni. Nekem 4 hónapja van egy fél éves nimfám, az is mindig kiakar jönni. Nem tudom hogy a hullámos papagálynak mekkora hely kell.legalább 70 cm magas, 35 cm széles és 50 cm hosszú hely.
2015. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
mármint 70x50x35 a nimfának kell azt akartam irni.(8-10 zebrapintynek is ez való.)
2015. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én eddig csak nimfát tartottam, de imádom őket. Szerintem az egyetlen hátrányuk hogy nem pompáznak olyan színekben mint a hullámos. A hullámos viszonylag egyszerűbb papagáj fajta, kevésbé madaras emberek is szívesen választják. Annyit tudok róluk hogy nagyon aktívak, pörögnek, repkednek ide oda, és biztos intelligensek is mert vannak példák rá mikor sok minden be van tanítva egy hullámosnak. A nimfák elég ijedősek, hogy mennyivel intelligensebbek ha intelligensebbek azt nem tudom. Kimondottan könnyen szelídíthető papagáj. Szerintem ragaszkodóbb mint egy hullámos.
2015. márc. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, melyiknek tudsz jobb körülményeket biztosítani, és melyik viselkedése illik jobban hozzád.

Más a helyigényük, a hangerejük, a hangszínük, a kinézetük és a viselkedésük. Ezek alapján válassz!

2015. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy a kalitka 120x60x100-as lenne.Én azt olvastam ,hogy ez mindkettőnek jó lenne, de együtt már nem férnek el benne.(Mármint 2 nimfa és 2 hullámos)
2015. márc. 8. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 2 hullámost tennék bele, imádnák. A nimfák már nem biztos mert csak 60cm mélységgel nem biztos hogy mernének repülni benne.


Imádom a hullámosokat. Ahogy repkednek, követik egymást, csipognak, mászkálnak, játszanak, vakargatják egymást, stb jobbak mint a tévé. Kis színes imádnivaló energiabombák.

2015. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én a nimfát javaslom. Kedvencnek szerintem sokkal jobb mint a hullámos.

A hullik halkabbak de egész nap megy a nyüzsgés, nem nagyon tudnak csendbe lenni, folyamatosan megy a csicsergés. Állandóan pörögnek, nem azok a nyugis madarak. Elvileg könnyen megtanulnak szavakat (nálam a 14-ből egy se utánoz semmit, még az sem amit próbáltam tanítgatni, nimfa hímek ha akartam ha nem eltanultak pár szót, kutyaugatást, füttyöt, más madarak hangját)


A nimfák hangosabbak, DE ritkábban szólalnak meg, nyugisabbak, nem megy náluk a nyüzsi egész nap. :) szerintem ők jobban valók kedvencnek mint a hullámosok.

2015. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!