Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan szerezhetek be egy...

Honnan szerezhetek be egy 120-60-60-as nimfa kalitkát?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Árulnak webshopokban elég drága, de megfelelő méretű kalitkákat, úgy 40és 100E forint között, (Nagyon tudom ajánlani a www.zooplus.com-ot, ott kapod a legjobb minőségű termékeket) de sokkal olcsóbb, ha otthon készítesz kalitkát. Nekem összesen 3ezer Ft-ból sikerült összehozni egy 100x60x100-as kalitkát, ebből az ôsszköltség volt a ponthegesztett drótháló, a keretet/ajtót mindent otthoni hulladékfának ítélt deszkákból készítettem, mégis stabil, és nem is néz ki rosszul.

Igaz, ennek nincs kihúzható tálcája, de azt sem nagy ördöngösség megcsinalni, volt már kihúzható talcaju házi röpdém, takarítani sem volt nehezebb, mint bármelyik bolti kalitkát.

Tehát én abszolút a "home made" kalitkák mellett vagyok, de előfordulhat, hogy találsz igényeidnek megfelelő kalitkát a boltokban is.

2015. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. márc. 9. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az enyémet az apróhirdetési oldalak egyikén találtam.
2015. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

zooplus nem annyira jó szerintem.

Hiába vannak nagyobb kalitkáik is a legtöbb festett rácsú ami nem alkalmas papagájtartásra. A rágcsálnivalóik pedig hiába nem mindennapiak és az emberszemének tetszetősek legtöbben ott figyel a mogyoró ami könnyen a szobában tartott madarak halálát okozhatja.


Sokkal jobban megéri ponthegesztett horganyzott dróthálóból és falécekből házilag csinálni.

Egyébként a 60cm magasságot(remélem a 120cm a kalitka hossza és nem a magassága) keveslem nimfáknak. A magasság az ami nem foglal extra helyet mert felfelé a levegőbe gondolom van bőven hely szóval én legalább 1 méter magasra csinálnám mert a nimfák 32cm hosszúak. A 60cm mélységre szintén tennék még 10cm-t legalább mert a nimfák szárnyfesztávolsága 50cm így kell pluszba hely a szárnyuk vége és a rács között ahhoz hogy úgy érezzék akadály nélkül tudnak benne repülni mert csak akkor mernek benne repülni.

2015. márc. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is készíteni szeretnék (új ötlet), de nem értek hozzá és egyszerűen nem találok egy olyan videót sem ahol megmutatják, hogyan kell. Szög pontossággal kéne.
2015. márc. 11. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát annyira nem bonyolult megcsinálni.

Bemész egy barkácsboltba (pl. Baumax), és ott veszel faléceket, még méretre is vágják neked, ha megkéred őket.

Lemérni is elég egyszerű, attól függ hogyan tervezed.


Át kell gondolni, hogy miből áll a ketrec.

5 oldal rács(4 oldal+1 a teteje)

4 faléc felül

4 faléc ami az oldalakat tartja össze

tálca


4 faléc felül: 2-2 szemközti, az egyik a hosszúsága, ami mondjuk 120 cm, a rövidebbik pedig 60 cm.

Tehát 2x120 cm és 2x60 cm


Az oldalakhoz a 4db falécnek ugyanaz a mérete, a magasság: 60 cm.

Tehát 4x60 cm


Tegyük fel 3 cm átmérőjű faléceket veszel, és úgy rakod össze a tetejét, hogy a 60 centiset teszed a 120-as falécek közé, akkor a szélessége a ketrecnek 6 cm-rel megnő, tehát 66 cm lesz, de a hosszúsága ugyanúgy 120 cm marad.


A rácsot úgyis méterre veszed, azt te fogod összevagdosni.

Ha már megvan a ketrec váza, akkor ahhoz könnyebb lemérni a rácsot. Ha az eddigi leírtak szerint építed, akkor a hosszabb oldalaknak a rácsmérete az 120-6=114 cm, de akkora nem kell mert nem fogod tudni odarögzíteni, kb. csak 112 cm szükséges.

Az oldalakhoz szükséges rács pedig 60+4 cm kb.


Odarögzítheted, van pl. fához való gémkapocs, ami a fába nyomja bele a kapcsokat, és a dróthálót nagyon egyszerűen fel tudod csatolgatni, de csavarokkal is lehet.


Beleállíthatod egy fém tálcába vagy ha nem tudsz szerezni, akkor te magad is elkészítheted a ketrec alját.

Csak akkor az aljára is kell faléc, ugyanúgy, ugyanazokkal a méretekkel, mint a teteje. Laminált (vízálló) padlólapot is lehet venni viszonylag már olcsón, ha összerakod őket teljesen jól zárnak, és könnyen hozzá tudod rögzíteni a falécekhez pár csavarral. Annak a mérete értelemszerűen a ketrec teljes szélessége és teljes hossza, ami keletkezett, tehát 120x60 cm, amit dekopir fűrésszel méretre vághatsz te magad is.


Amúgy nem egy nagy dolog tényleg, viszonylag hamar el lehet készíteni kevés pénzből és nem kell vele túl sokat doglozni se.

Annyi még, hogy a faléceket csiszolópapírral dolgozd simára saját magad és az állatok érdekében!


Remélem segítettem.

2015. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A végén elírtam a teljes méretet, 120x66cm*
2015. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem hogy a faléc nem biztos hogy 3x3 cm, hogyha különböző az oldalak hosszúsága akkor úgy kell átszámítani a többi méretet is.
2015. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!