Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan nevelhetem a nimfa...

Dorka0110 kérdése:

Hogyan nevelhetem a nimfa papagájom?

Figyelt kérdés
Közel 1 éve vettem egy nimfát, kézhez szoktattam, de van hogy csak heccből megcsíp. Ez normális? Vagy csak nevelés kérdése? (még egyedül van, nagy helyen, de rendszeresen szeretgetem :) )

2015. márc. 11. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a csipkedés is egy tünete annak hogy ivarérett de nincs fajtársa így kezd viselkedésproblémássá válni mivel veled nem tud úgy kommunikálni mint egy fajtársával és te nem tudod kielégíteni a szociális igényeit amibe a párválasztás,udvarlás,stb is beletartozik de mivel nincs más mégis próbálja ezen igényeit veled csinálni csak veled azért mégse úgy mennek a dolgok mint egy fajtársával amit ő is érez csak hát az ösztönök erősek.

Ráadásul a szeretgetéssel főleg a háta,szárnya érintésével olyan jelzéseket küldesz neki hogy párosodni akarsz vele azaz a párja akarsz lenni ezért mondják azt hozzáértők hogy a papagájt nem simogatjuk csak esetleg ritkán a csőrét,hasát vagy a fejét vakargatjuk de azt se túlzásba viddve.


És ezért mondom állandóan hogy már egészen fiatalokból is 2 papagájt(fajtársakat) kell venni hogy megtanuljanak egymástól papagájnak adott esetben nimfapapagájnak lenni és a nimfákra jellemző viselkedést,kielégítsék egymás szociális igényeit így nem lesznek olyan tévképzeteik hogy ők emberek és nem kezdenek az emberek közül párt keresni maguknak. Mert ezek a dolgok az embernek lehet aranyos dolgok habár idővel már az embernek is teherré válik de nekik,az ő szemszögükből ez egyáltalán nem jó mivel egyrészt nem természetes másrészt mivel az ember nem tud pl. szó szerint egész nap vele lenni(mint ahogy az igazi párja tenné) sok feszültséggel és stresszel jár a madárnak és mint írtam az emberpár nem tudja azt nyújtani mint egy igazi pár. Arról nem is beszélve hogy az egyedüli papagájoknál gyakori pont azért mert tévesen egy embert tekint a párjának hogy megállás nélkül ordít amikor a "párja" kikerül a látómezőjéből vagy épp a "párját" leszámítva minden emberrel agresszív esetleg támadja is őket.


Szóval fajtársat, gyorsan.

2015. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnál egy E-mail címet adni? Mert lenne több kérdésem is.
2015. márc. 12. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj itt privátban(a válaszom alján megtalálod a privát üzenet feliratot).
2015. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megtörtént
2015. márc. 12. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!