Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájtartók! Hogy oldjátok...

Papagájtartók! Hogy oldjátok meg, hogy a lakás "tiszta" maradjon a kiskedvencetek "nyomaitól"?

Figyelt kérdés
A lányom jó ideje nyaggat egy papagájért, nekem tulajdonképpen ez az egy kifogásom van ellene. Ti hogyan küzditek le a problémát?

2015. márc. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyémeknek van egy szerteágazó faág a kalitka tetején. Az idejük nagy részét ott töltik, így máshova csak elvétve piszkítanak. Ott tettem alá egy ilyen autós gumiszőnyeget, az könnyen lemosható.

Amit meg máshova pottyantanak, egy papírzsepivel fel tudod szedni.

Nálunk inkább a szétszórt maghéjak, a por és vedléskor a tollak okoznak nagyobb gondot. De heti 1-2 porszívózással ez is rendben van.

(anno nekem volt egy kis morzsaporszívóm, azzal naponta 2x felszívtam körbe a magokat, és így még egyszerűbb volt)

2015. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakori takarítással. Mikor kicsiként kaptam egy madarat anyukám kikötötte, akkor maradhat, ha én takarítok utána. Ezzel nem is volt probléma. Mindig rendben tartottam a ketrecét, környezetét, ha pedig kiengedtem odafigyeltem, hogy hol hagyhatott piszkot és töröltem. Jelenleg is van nimfám, de mivel ő inkább kinti, és csak átmenetileg a hideg miatt van benn nem tudom kiengedni röptetni, mert kínszenvedés lenne mindkettőnknek újra a ketrecben tudni, de 2-3 naponta porszívózok körülötte, hogy a maghéjat és a tollait összeszedjem.


Megszoktam kicsiként, hogy tisztán tartom, és jelenleg is takarítom. Jó lecke, kicsit megtanítja a rend és tisztaság szeretetét.

2015. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

20 éve pont a kosz miatt "bukott el" nálunk is egy év után a madártartás.

Én most (úgy egy éve) a lehető legnagyobb kalitkát vettem meg, amit el tudtam helyezni (100*50*100) - és két hullámost vettem bele, hogy minél "tágasabban" érezzék magukat, mert tudtam, nem tudom vállalni, hogy kiengedjem (a potyogtatáson kívül azért sem, mert majdnem egyterű a lakás, és a madárbiztossá tétele eleve kudarcra volt ítélve)


Rájöttem, hogy egy nagy kalitka feleannyi koszt sem csinál, mint egy kicsi.

1. A kalitka alsó harmadát körülvettem víztiszta plexilappal, az etető majdnem a kalitka aljánál van, így a magok nagy része nem jut ki a kalitkából (már tudom, még jobb lett volna a plexit a kalitka belső oldalára rögzíteni, de akkor nehezebben lehetne takarítani + itthon nem tudom méretre vágni)

2. Azért egy kevés mag így is kiszóródik + a tollak is szállnak, de egyáltalán nem vészes. Én minden reggel összesöprök a kalitka körül (ezért praktikus, ha a kalitka alatt nem szőnyeg van, hanem parkett vagy járólap), ez max. 2 perc.

3. A kalitka rácsaihoz tapadt pihéket időnként "leporszívózom".

Egy morzsaporszívónak én is nagy hasznát venném, bár egyelőre nagyon jól elvagyok a kis seprű + lapát kombinációval is.

2015. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszolókkal. S valóban, a magok nagyobb problémát okoznak mint az ürülék.

Nekem két nimfám van, és nem túl nagy a kalitka, de ha otthon vagyok mindig ki vannak engedve. Többnyire a szobámban vagyunk, de néha kinn röpködnek a nappaliban is. Nálunk is van egy össze eszkábált fa szerkezet a kalitka tetején. Ezen kívül az egyik polc tetején is ki van alakítva egy kis hely ahol ülhetnek, plusz a karnisról sem szoktam őket le zavarni. Máshova csak azért nem mehetnek mert meg rágnak vagy meg esznek valamit amit nem kéne. Ezeken a helyeken folyamatosan termelődik az ürülék (kalitka környéke - asztal, parketta), így néha körbe nézek, negyed-fél óránként hogy még addig fel tudjam szedni a kakit amíg meg nem szárad, mert utána nehezebb. (Mindig tartok a szobában egy wc gurigát amiből kockákat tépek le ,így takarékosabb mintha egy teljes zsepit elhasználnék). Ez a szedegetés maximum fél percembe kerül, de megéri mert később nagy takarítás soron kevesebb a dolgom. Mikor takarítás van porszívózás, parketta fel mosás, és olyankor takarítom általában a kalitkát is, ezeket a területeket azért mindenképpen át törlöm, a teljes tisztaság és a fertőtlenítés kedvéért. Szóval ha olyan helyre pottyantanak amit fel lehet törölni az nagyon egyszerű eset. Ha meg olyan helyre amit nem lehet feltörölni azt ki kell mosni. Ha a vállamon ülnek és rá pottyantanak a pólómra, vagy a szőnyegre esetleg a takaróra, azt is könnyedén fel lehet csippenteni. Itt inkább akkor van gond ha az adott ürülék állaga folyósabb, ami ritkábban fordul elő. De a ruha neműt ki lehet mosni, És a szőnyeget, takarót stb is abban a foltban át lehet sikálni egy nedves szivaccsal.

A kiszóródott magok, stb általában a kalitka környékét érintik, s ha parkettán van akkor azt még össze is lehet söpörni. A szőnyegről meg össze lehet porszívózni. Nekem sötét színű a szőnyegem, így minden meglátszik rajta, úgyhogy ez a probléma állandóan jelen van. A morzsa porszívót én ajánlom meg nem is. Én 7000 Ft értékben vettem egyet és hasznosnak bizonyul viszont kb négy-öt használat után lemerül, de pár napon belül akkor is ha nem használja az ember így folyton tölteni kellett. Ami nekem nagyobb macera volt mint hogy elő szedjem a porszívót.


A ne rágd meg, ne edd meg nálunk nagyobb bajnak számít.

2015. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én készítettem nekik kinti mászókát is (egy nagyobb gyümölcsfaág cserépben), ha kint vannak, csak erre szállnak le. A fa alá pedig újságpapírt teszek. Egyazerűen csak összetűröm és kidobom, ha bemennek a kalitkába. A kalitka körül pedig egy kis kézi seprűvel-lapáttal szedem össze a magot és a tollat, egy perc az egész!

Ha esetleg mégis odapottyantanak valahova, frissen és szárazon egyaránt nagyon könnyen össze lehet szedni, még nyomot se hagy!

2015. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!