Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy idősebb tojó hullámos...

Szerencses85 kérdése:

Egy idősebb tojó hullámos papagáj mellé vettem egy fiatalabb hímet, és amikor beengedtem a kalitkába, összevesztek. Most külön vettem őket egymás mellé, (külön kalitka) össze fognak szokni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Kár volt rögtön egymásnak engedni őket, a meglévő madár nyilván védte az idegentől a területét...

1. Úgy egy hétig 2 egymás melletti kalitkában kellene tartani őket, hogy szokják egymást.

2. Ha kiengeded őket, akkor egy idő után egyszerre engedhetnéd ki a "közös térbe".

3. Az utolsó lépés, hogy a kalitkát teljesen átrendezed, hogy szinte "új" legyen, és a meglévő madarad ne érezze a másikat "betolakodónak" a "területén".

2015. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! És az egybőli összeengedés most ártott a dolognak?
2015. márc. 16. 17:57
 3/8 A kérdező kommentje:
A boltos azt mondta, hogy egyből mehetnek össze..
2015. márc. 16. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a boltosok tesznek rá, hogy mi van a madaraiddal. Nekem is mondta a boltos, hogy törpét és hullámoat lehet egyszerre reptetni. Na persze! Csak elengedtem a fülem mellett a tanácsait.


Nem hiszem, hogy ártott. De a tojó amúgy is nehezebben enged be a tarületére mást, főleg ha idősebb is. Náluk a tojók az agresszívabbak. Ezért jó (már ha párral nem tudsz) hímmel kezdeni. Hím mellé könnyebb betenni egy tojót, vagy másik hínet. Sőt, ilyen esetben nég az új tojó is támadhat rá a már otthon lévő tojóhoz.


A legjobb, hogyha külön kalitkában tartod őket, de hallják és lássák egymást. Ha mutatnak érdeklődést a másik iránt, kiengedheted őket együtt. Igaza van az előttem szólónak, kicsit rendezd át a kalitkát.

2015. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és sajnos az os előfordulhat, hogy egyáltalán nem fogja elfogadni a tojó a hímet, ha régóta egyedül van.
2015. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az nem lenne jó :\ Köszönöm a választ!
2015. márc. 16. 20:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Már sikerült összeszoktatni őket, jól megvannak, bár még néha veszekednek :)
2015. márc. 20. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Fognak is :) nekem is pl minden reggel azzal kezdik a napot, hogy civakodnak. Amúgy nagyon jól elvannak, csak néha veszekednek.
2015. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!