Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rosszul szeliditem e a hullamo...

Hudacsek Boldi kérdése:

Rosszul szeliditem e a hullamos papagajom, ha ugy probalom raultetni az ujjamra, hogy hatulrol a farka felul rakom be az ujjam a labai ala? Azota fel tolem. Ez normalis? Csak ideiglenes?

Figyelt kérdés
Kb 2 es fel hete van hullamos papagajom es azt hallottam, hogy ugy tanitsam meg arra, hogy raalljon az ujjamra, hogy hatulrol a farka felol a labahoz nyomom az ujjam es egyszer csak raul. Elmeletileg ezt sokszor kell megcsinalni es haszmal. Sajnos tolem viszont azota egyre jobban fel a madaram. Mit tegyek?
2015. márc. 24. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindig elölről raktam oda az ujjam,óvatosan alulról kicsit elkezdtem letolni az ujjait az ülőrúdról,és akkor rámlépett. Ezt a hátulról való módszert még nem is ismertem,nagyon furán hangzik,nem csoda,hogy így fél szerencsétlen.
2015. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden hátulról és felülről történő megközelítéstől félnek, mert ezeket a régiókat nem látják be jól. másréstről pedig azt s hihetik, hogy vadászni akarsz rá, ezért közelíted meg "lesből" . Az enyémek is mindig nagyon megijedni ha hátulról vagy felülről nyúlok hozzájuk.
2015. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oke koszonom! Szoval a begye felol kicsit nyomjam meg a labait es ugy raul? Igy arra is meglehet tanitani h hivasra rauljon?
2015. márc. 25. 07:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz a megközelítése a szelídítésnek. Nem az a lényeg, hogy honnan közelítesz az ujjaddal hozzá, hanem hogy a madár fel van-e készítve erre. Először is meg kell szoknia a helyét, biztonságban kell magát éreznie a saját "birodalmában". Két hét épphogy csak erre elég - ha egyáltalán.


Én a helyedben még nem közelítenék hozzá kézzel egyáltalán. Hagynám, hadd szokja még a környezetet és a jelenlétemet. Ha odamész közel a kalithoz és beszélsz hozzá, az segít a legtöbbet. A benyúlkálás a második fázis, de szerintem csak idővel. És akkor se üres kézzel - hiszen a madarak szívéhez is a gyomrukon át vezet az út. Szóval a legkönnyebben majd egy kis fürtös kölessel tudod levenni a lábáról. Ha majd ezt elfogadja a kezedből, akkor már jó vagy, utána meg fog bízni benned annyira, hogy ráhuppanjon az ujjadra.


Én hívószóra is fürtös kölessel tanítottam a madaraim, ez a trükk mindig bejött.

De a hosszas, több heti "alapozás" sohasem maradhatott el.

2015. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oke koszonom! Pedig igy mar ratudtam ultetni a vallamra de ezekszerint es nem jo ut es csak megutal?
2015. márc. 25. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!