Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a papagájom? Mitől van...

Beteg a papagájom? Mitől van felfúvódva?

Figyelt kérdés
Már kb egy olyan hete a lány papagáj fel van fujódva, a tollat felborzolja. Azt hittem hogy fázott azvablakot is becsuktam. Enni inni eszik. De egész nap ül felfúvódva és aludna. Valaki segítség?

2015. márc. 27. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Feltehetően nem "felfúvódva" van (azaz nem a beleiben van gázosodás), hanem felborzolva van a tollazata, ez mindig betegség jele a madaraknál. Vidd állatorvoshoz. Ez többnyire bélproblémára utal (különösen, ha nyálkás az ürülék), régebben tablettás antibiotikum pici darabját bele lehetett a madarak csőrébe erőltetni és ez sokszor használt.
2015. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 akoos válasza:
Jaj, az nem jó. Az enyém 7 évesen kezdett el így csinálni, és kb 1 évre rá meg is halt. Állatorvos is elvittem, kapott injekciót, de nem segített. A szeretet a legjobb gyógyszer! :)
2015. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretném hogy meghaljon kb 5 hónapos a picike madár. a taársa az jól van. tettem be neki répát, de nem nagyon akar már enni sem. inkább csak üldögél, és alszukál.
2015. márc. 27. 14:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Uh! Vedd szét a két madarat, nehogy a másik elkapjon valami nyavalyát a beteg madártól és a beteg madarat mielőbb vigyétek orvoshoz, mert náluk ez nem játék! Főleg a fiatal, idős madaraknál. Egy hasmenés simán elviszi akár 1 héten belül is. Gyógyszerrel lehet megmenthető az élete, vigyétek el, nagyon fiatal még
2015. márc. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Orvosnál már voltunk, azt mondta nem tud vele mit kezdeni, bólus szentát írt fel, azt a vízbe kell bele rakni és ettől álítólag meggyógyúl, ha nem akk sajnálja. nem tud mit tenni vele :(
2015. márc. 30. 16:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Gondolom kutya, macska állatorvos, kérdezzétek meg tőle tud e egzotikus állatokkal foglalkozó kollégát mondani, mert én úgy tudom van benn a városban egy állatklinika, de nem tudom pontosan hol foglalkoznak madarakkal.
2015. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Orvos tanácsára, vettünk Bolus széntablettát, azt hogyan adjam be nekik? én az ívóvízbe kevertem bele, az úgy jó?

És én elkphatok tőlök bármiféle redvát? ugye nem?

2015. ápr. 2. 11:49
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki segíteni szeretett volna.


Ma regel meghalt a papagáj, pedig elvittem 2. is állatorvoshoz, aki ért a papagájokhoz. Írt fel gyógyszert, adtunk is neki, de szegényke akkor se bírta. :( Lehet ez most nem ide való volt, de én nagyon sajnálom kicsi madarat, ha tudom, inkább nem hozok ide madarat :'(

2015. ápr. 3. 09:41
 9/11 anonim ***** válasza:

:( oh sajnálom!

Egyébként madártól nem lehet elkapni betegséget, legalább is én még sose fertőződtem meg tőlük és kiskorom óta voltak, vannak madaraim.

Azt tudom neked tanácsolni, ha újra szeretnél papagájt akkor ne állatkereskedében vegyétek, hanem keressetek fel egy madártenyésztőt és nála nézzetek körbe és tőle vegyetek madarat, azok a madarak jók, mert nincsenek agyon fogdosva, se szállítva, se átpakolva. Az lehet stressz is ám a madárnak, aztán még onnan is kiveszik új helyre kerül, vannak érzékenyebb madarak akik nem bírják, vagy egyszerűen hajlamos rá, fiatal madaraknál előfordulhat ilyesmi, nem gyakori de van. Szóval hullámost egyenesen madártenyésztőtől érdemes venni, és ha ad el kölest, egyebeket is az első adagot érdemes tőle venni. Tanácsokkal, mindennel el tud látni, nem úgy mint egy kisállatboltban, akik még számolni sem tudnak! Részvét mégegyszer a kismadárért :(

2015. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jah és a helyét fertőtlenítsétek ki alaposan és szárítsátok napon!
2015. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!