Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy életben van-e még a fióka a tojásban?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis fehér nem bolti tojást a földön pár napja (sajnos a fészket ahonnan leesett nem találtam). Amióta hozzám került folyton melegítem de azért jó lenne tudni hogy egyáltalán életben van-e még benne a fióka (a szomszéd szerint nem baromfi tojás szóval szerintem tuti hogy megtermékenyített).
2015. ápr. 4. 12:44
 1/6 anonim válasza:
Ha kideríted, milyen madáré a tojás, utánanézel, hogy mennyi a költési ideje, vársz annyi időt (+ 1-2 napot), addig próbálod költeni, ha nem kel ki, akkor nem él. Nincs megrepedve a héja, ép teljesen?
2015. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen teljesen ép. Utánanéztem már az interneten és rozsdafarkúra tippelek de nem biztos. Amúgy igen én is gondoltam már arra hogy kivárom azt az időt csak hát kíváncsi voltam van-e gyorsabb megoldás.
2015. ápr. 4. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Sötétbe fogj egy zseblámpát világíts rá és ha van benne valami véres dolog vagy már kivehető fióka .Ha nincs megtermékenyítve akkor sárgás színű (narancs) Szólj milyen!!! DRUKKOLOK
2015. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én vagyok a 2. azt nem írtam le,hogy közel kb 1-2 centire tedd a tojást a zseblámpához
2015. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csaba03 válasza:

Szia!

A 2. válaszíró szerintem is jót írt, de ha egy fészekből kiesett akkor tuti nem jó.

Van a tojásban egy úgynevezett jégzsinór és az ha pl. leesett egy fáról akkor elszakadt->és ha elszakad akkor nem kap többé levegőt->belepusztul a fióka a tojásba-> ebből következik,hogy semmi értelme a melengetésnek de ha nem akarod kidobni akkor melegítheted.

Egyébként mivel melegíted?

2015. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Asszem az utsó válaszírónak igaza van szegényke szerintem már nem él:( de amúgy ilyen piros fényű lámpával melegítettem:)
2015. ápr. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!