Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek a madarak tartása...

Szerintetek a madarak tartása háziállatként nem baromság?

Figyelt kérdés

Tartottam mindenféle állatot. Még a hörcsögöket is rengetegszer kiengedtem aztán mentek mindenfelé. A nyúlnak ketrece sem volt, úgy volt tartva, mint a macska meg a kutya a házban. A tengerimalac szintén, alig volt ketrecben. Egyedül halak voltak mindig bent, akváriumban, csigákat pici koromban hoztam néha a környéki erdőből esők után, de azok csak picit voltak, aztán visszavittem őket.


Soha egyik sem bántotta egymást, mindig jól megvoltak, vigyáztam rájuk.


De madarak tartását nem tartjátok szörnyűnek? Kalitkában egy madarat, ami ugyebár repülne? Abban mi a jó? Akik tartotok madarat, kiszoktátok néha engedni, vagy egész életét egy kicsi kalitkában éli le szerencsétlen?


A madarat megfogni nyilván nehezebb, ha vissza akarnám tenni, kalitkában meg nem lett volna szivem, úgyhogy nekem a madár, mint háziállat teljesen kimaradt. Egy madár az repülni akar, az egy szabad állat.



2015. ápr. 9. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak, akik szeretnek gyönyörködni a madarak színes tollazatában, valamint az énekükben, illetve a papagájokkal, kakadukkal stb. jókat lehet mókázni. (Mellesleg meg lehet tanítani őket arra, hogy visszarepüljenek a gazdájukhoz.)

De hát ha belegondolsz, a kutyát is bezárva tartjuk, meg pórázon, a nyúlnak sem éppen élmény, ha kizárólag lakásban tartják, a kacsák, libák is szeretnek úszni, mégis szárazon tartják őket legtöbbnyire; és valószínűleg a sportlovakat sem dobja fel, hogy -- legalábbis az élvonalbeli versenylovak -- gyakorlatilag az egész életüket az istálló boxában, a jártatógépben, a fedeles lovardában, a lószállítóban és a versenyhelyszíneken felállított mobilboxokban töltik, nem igazán szagolnak szabad levegőt egy szép zöld szabad területen.

Szóval igazából minden állatot korlátozunk...

2015. ápr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de akárhogyis, ezek az állatok, amiket felsoroltál, a termetükhöz képest mind-mind rengeteget mozognak, hatalmas területük van a termetükhöz képest.


Viszont a madarakat pici kalitkába szokták tenni, amiben még mozogni sem tudnak. Nem tudnak, mivel a madarak repülnek. Így pedig csak ugrándozni tudnak max, semmi mást és a termetükhöz képet is nagyon kicsi helyek ezek.


Például egy barátom keresztanyja is kalitkában tart kettőt, sosem vette még ki őket, nem is fogja.

2015. ápr. 9. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, viszonyítás kérdése. A szabadon élő lovak átlagban napi 15-20 km-t tesznek meg legelve. A vadon élő kutyafélék akár 60 km-t is bejárnak, befutnak egy nap. A halak is jóval nagyobb területen élnek eredeti környezetükben. A nyulak szintén. Azért belátható, hogy az állattartás feltételei nagyon nem hasonlítanak az állatok valódi igényeihez, illetve nagyon kevés állattartó tudja mindezeket megadni nekik.
2015. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de én mégis a madártartáson vagyok fennakadva, mivel ott a legalapvetőbb sem érhető el az állat számára. Egyáltalán nem tudnak fajukhoz képest mozogni. Mivel a legtöbben gondolom nem veszik ki soha a madarakat, hogy had repkedjen, csak járkál abban a pici kalitkában. Minden más állat tud fogságban is legalább rendesen mozogni.
2015. ápr. 9. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
A kalitkának is van dekoratív értéke. Szerintem azért elég sokan kiveszik reptetni a madarat. Meg a madarakat sokan nem is kalitkában tartják hanem egy arra alkalmas helyiség dróthálóval különválasztott részén, ahol elég sok helyük van repülni.
2015. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előszöris: a legtöbb madarat nem kis kalitkában tartják, legtöbbször a gazda nem fér el a szobai röpdétől . (Ezt elég sokat tapasztalom, 20 m2 -es szobából kiszorította négy papagájom)

Másodszoris, MINDEN madarat ki KELL engedni a szobában legalább napi négy órát röpködni, hacsak nem óriás röpdében van tartva. (A madarakat nem kell megfogni, amikor éhesek, a nap végén mindig visszamennek a kalitkájukba enni.) Emellett persze még be is lehet őket idomítani, de ehhez már türelem és tudás kell.

Nekem hullámos és rozella papagájaim vannak, a rozella jóval mozgásigényesebb, mint a hullámos. (A hullámos papagáj kb veréb, a rozella kb galamb méretű)

Én úgy tartom, hogy ha valaki nem engedi ki a hullámos papagájt röpködni, legalább 2,5 méter hosszú, 2m magas röpdére van szükség, szóval jó nagyra. A rozellának dupla ekkora kell, de még ez is kicsi.

A madártartás nem egyszerű, nagyon oda kell figyelni hogy minden körölmény kedvezzen a madaraknak, sokan sajnos null tudással választanak papagájt maguknak, ezért sok rossz példát lehet látni a tartásukkal kapcsolatban.

(Ilyen mondjuk a körkalitka, amiben a madarak egyrészt megbolondulnak, másrészt nem tudnak benne repülni.)

2015. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem szobai röpdém van. Tudnak benne repülni - és repülnek is, elég sokat. Nem engedem ki őket, mert (majdnem) egyterű lakrészem van, és nem tudom megoldani a madárbiztossá tételét + kompromisszumot kellett kötnöm a családdal (ezért van röpdém, nem kalitkám). Az a legjobb benne, hogy reggel ők ébresztenek, nem a vekker, és egész nap felvillanyoz a "csacsogásuk".

De megértelek, tényleg nagyon sokan tartanak madarakat 30*20*50-es kis borzalmakban:(

2015. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem az egyik papagájom éppen a térdemen ülve beszél és puszilgatja az orrom. A másik épp a polcon rendezkedik és dobálja a játékokat.

Két hullámosom van, hatalmas kalitkával, emellett, ha itthon vagyok, bármikor ki- és bejárhatnak a szobában. Rengeteget foglalkozunk velük, el vannak kényeztetve, mindent megkapnak, maguktól tudják mennyi repülésre van szükségük, a szoba pedig teljesen madárbarát. Kézhez lehet őket szoktatni, csak ráültetem őket az ujjamra, berakom őket, ha muszáj, de maguktól is bemennek, ha úgy érzik. Emellett a madarak nem csak dísznek vannak, ugyanolyan családtagok, mintha kutyánk vagy macskánk lenne. És értelmesebbek, mint néhány ember, akiket van balszerencsém ismerni.

Madarakat is lehet felelősséggel, komolyan tartani, csak az embernek alaposan utána kell néznie és akkor boldog lesz az életük. Aláírom, hogy vannak rossz körülmények között tartott jószágok, de ez nem csak a madarakra igaz. Kutyát, macskát is sokan embertelen körülmények között tartják...

2015. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!