Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám kinyomozni,...

Hogyan tudnám kinyomozni, hogy milyen madár lehet?

Figyelt kérdés

Látni nem látom, de szinte egész nap hallom a jellegzetes trillázását. Van esetleg olyan oldal, ahol meg lehet hallgatni az itt honos (városi környezetben is) madarak énekét, hátha rábukkanok?

Megesz a kíváncsiság :)


2015. ápr. 13. 10:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként jellegzetes felfelé ívelő trillázás, ami az utolsó két hangnál markánsan lefelé ível. Sajnos jobban nem tudom körülírni. Pintyeket, rigókat, cinkéket kizártam már.
2015. ápr. 13. 10:46
 2/9 anonim ***** válasza:
volt az mme oldalán (Magyar Madártani Egyesület, de ahogy most megnéztem, leszedtek mindent :(. Újítják a lapot, vagy mi.
2015. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod, hogy a hazánkban előforduló madarak hangjait megkeresed neten egyenként. Csak az a baj, hogy egy madárnak nagyon sokféle trillázása, hangja van, attól függően, hogy vetélytársat zavar el, fiókát etet, területet véd, vagy tojót/hímet hív. Mind más hang. Ezért ha találsz egy hangot a rigótól, az még nem azt jelenti, hogy a másik hang nem lehet rigóé. Érted, ugye?


amúgy tényleg a rigók, cinkék, pintyek között kell keresgélned, mert más madár nem nagyon lehet.

Pl a széncinkék jelenleg fújják a "nyitnikéket". A feketerigó hím is nagyon szépen énekel.


Ha van távcsöved, megpróbálhatod megkeresni. Nem baj, ha nem közelről látod, de támpontokat adhat.


Esetleg süvöltő? Csonttollú?


Én jelenleg hallom a zöldike zsírozását,a balkáni gerlét, szirti (városi) galambot, házi verebet és a feketerigót.

2015. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gyevickie ***** válasza:

Erdei pinty?

Írd be youtube-on, ott is van sok madárhang. Az edei pintynek elég jellegzetes, kedves-szép hangja van és elég gyakori is. Nálunk pl. nagyon sok van belőle a parkban.

2015. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 J.J. McQuade válasza:

Ha le tudod fényképezni jó minőségben akkor a google képkeresőjével lehet szerencséd.

Fel kell tölteni a képet és keres neked hasonlóakat, hogy megleld amit keresel.

Kipróbáltam, letöltöttem egy pintyet, majd visszatöltöttem és kiadta, hogy mi az.

[link]

2015. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Patkó alakú sorházban lakom, sajnos nem látok teljesen rá a környező növényzetre, lombokra. Ezért is próbáltam hang alapján azonosítani, látni még nem láttam.

Illetve széncinegét (ott megismerem a "nyitnikék"-et), feketerigót és szarkát láttam csak. A szarka hangja jellegzetes.


Kisebb, verébszerű madarakat látok messzebb, de ilyen távolságból nem tudom kivenni, hogy veréb-e vagy csak hasonlít :(


De nagyon köszönöm a tippeket, keresgélek tovább!

2015. ápr. 13. 12:06
 7/9 A kérdező kommentje:

Hmm...a rigó kicsit gyanús, de azt a dallamot nem találtam eddig, amit főleg reggelente énekel a madár.

Nem tudom, hogy a helyszín segíthet-e szűkíteni a kört: Bp, Külső Váci út közelében. Milyen madár jöhet be a Dunához relatív közel, de mégis beépített, lakott területre?


Nem értek sajnos túlzottan a madarakhoz, talán 15-20 féle madárt tudok megkülönböztetni egymástól, a többi számomra "valamilyen énekesmadár" :(

2015. ápr. 13. 12:19
 8/9 Platypus ***** válasza:
Manapság már az átlagos telefonokkal is van lehetőség hangot felvenni. Készíts egy felvételt és rakd fel valamilyen madaras fórumra, például a facebookon is van erre csoport. Ha egy kicsit is kivehető a hang, meg fogják neked mondani milyen madarad van.
2015. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, reggel élesítem a mobilt, ez jó ötlet!
2015. ápr. 13. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!