Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy hullámospapagájt tartsak?

Figyelt kérdés
Már tízéves korom óta szeretnék egy papagájt (hullámos/nimfa, de a hullámos mellet döntöttem utólag), szval ez nem csak egy fellángolás. Kifogásaik: büdös, fertőzéseket terjeszthet, mindent összekakilna ha reptetném, hangos.
2015. ápr. 19. 11:23
 1/6 A kérdező kommentje:
3 évig voltak halaim,de utóbbi időben vettem egy aranyhalat, mellé mégegyet de egyik 1 hónapot,másik 2 hetet élt. Kiderült kisállatkereskedében az aranyhalas akváriumban az összes hal darakóros volt. Igy inkább leálltam vele...
2015. ápr. 19. 11:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval egyáltalán nem az a baj hogy nem gondoznám.
2015. ápr. 19. 11:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt hullámos papagájom. Nem büdös (ha takarítod), nem terjeszt semmit. Ha kiengeded, összekakil ezt-azt, de azt meg el lehet takarítani, és nem is kell az egész lakásban röptetni.

Olvastass el a szüleiddel néhány rövid leírást a hullámos papagájról, hogy ők is átlássák ezeket.

2015. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy anyagilag nem szeretnék vállalni a tartását.

Ez esetben sajnos várnod kell, míg önálló kereseted lesz, magadnak döntheted el, hogy mire költöd.

2015. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van 6000ft zsebpénzem,(nem tudom valami hajvasalóra gyűjtögettem,de rájöttem hogy vmi értelmesebbre fogom majd költeni) abból lehet az alap cuccokat meg tudom venni, utána a kaja amit sűrűbben kell venni pár száz ft...
2015. ápr. 19. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de 6000ft tényleg nagyon kevés papagájtartásra.

Egy olcsóbb madár 1000 Ft-ba kerül, de nem tarthatod egyedül, mert ugye magányos lesz, unatkozni fog. Maga az eltartására havi 1000 Ft-rá becsülöm, szóval az annyira nem vészes.

Az igazi mumus a kalitka, egy hullámos papagáj párnak megfelelő méretű 20.000-30.000Ft átlagosan. Eddig legolcsóbban 7000-ért láttam, de az ilyen ár ritkaság.

Ezért ajánlom, hogy vagy nézz körül apró hirdetéses oldalon, vagy készítsenek otthon kalitkát 1x1cm-es ponthegesztett hálóból. Ha így csináljátok, az anyagköltség kijön kb. 4000ft-ból, és már csak méretre kell vágni a hálót, és rászögelni egy fa keretre. (Egy hullámos p. Pár számára az ideális kalitkaméret 100x50x70cm, a minimális 70x40x50cm)

Mindent összeszámolva: 2 madár=2000ft (jobbesetben)

Kalitka: ha ügyesek vagytok 4-5000 ft

Magkeverék: a legjobb minőségű táp 900ft

Kalitka berendezése:lehet külön venni ülőrudakat bele, de ezeket helyettesítheted faágakkal, tehát 0ft

Játékok: elkészítheted otthon, tehát szintén 0Ft

Etető/itató:2x400 Ft=800Ft.

Így az összköltség legjobb esetben:7700Ft.

Azt ajánlom, spórolj még egy kicsit, hogy úgy 10 000 Ft összegyűljön, és akkor vágj bele a madártartásba!

2015. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!