Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kell e ilyenkor értesíteni...

Kell e ilyenkor értesíteni valakit?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne , hogy kell e tenni ilyenkor valamit vagy esetleg értesíteni egy állatvédő menhelyet vagy hagyjam a dolgot magában.A belvárosban a társasáhz udvarában ahol lakom van egy kis rigó fióka , mellette vannak a szülei vagy legalábbis az anyja , mert egyfolytában jön etetni, de fióka meg az udvaron császkál repülni annyira tud , hogy kb 1-2 métert azt is inkább előre mintsem felfelé. Nem igen tudom , hogy túlélheti e így itt , mert ugye 1-2 macska is van a lakásban vagy akármi lehet.

2015. ápr. 20. 18:09
 1/3 anonim válasza:

Nem egészen értem, hogy mi a probléma azzal, hogy ott van(nak) szegény rigó(k), ahol. A rigók (feketerigóra gondolsz, ugye?) elég sok helyen költenek manapság, és igen, belvárosokban is. Utána lehet nézni egy kicsit, itt is egy link (+ Google a barátod, minden rosszindulat nélkül :) ): [link]

Bár én nem városban lakom, de a mi udvarunkon már évek óta költenek feketerigók (egy bokor sűrűjében, igencsak talaj közelben), és van kutyánk (nem is kicsi, ráadásul madarak vadászatára van tenyésztve a fajta), de eddig még semmi baj nem történt, hiába hajkurássza néha a fiókákat a kutyus, sosem sikerül neki elkapni egyet sem.

Ráadásul, ha látod, hogy eteti a mama a fiókát, akkor nem lesz semmi baj, idővel megtanul majd repülni ő is rendesen. Hidd el, az állatok sem annyira hülyék, mint amilyennek látszanak. ;) Sok sikert a kis rigónak az élethez. :)

2015. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , csak furcsálltam , hogy pont itt kelt ki a fióka. 20 éve lakom itt de egyszer se volt még rá példa és kicsit féltetem , hogy ha már vannak ne legyen semmi bajuk :D
2015. ápr. 20. 18:53
 3/3 anonim válasza:
Valahol mindig el kell kezdeni. ;) Én szívből kívánom, hogy ne legyen semmi bajuk. :)
2015. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!