Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Idegen madárfészekbe valami...

Idegen madárfészekbe valami madár betelepülhet és lerakhatja a tojását?

Figyelt kérdés
Találtam egy madárfészket és hazavittem, felraktam az idős körtefánkra, amit mellesleg ki szeretnék vágni, csak a szüleim nem engedik. hiába mondom nekik h senki se eszi a körtét meg nem lehet tárolni, nem engedik kivágatni mert hogy jól néz ki a fa meg sokat terem. fölraktam ezt a fészket, ha majd más nem a madarak lecsipegetik a körtét meg úgy is kukacos lesz...de egyébként milyen madár telepedhet oda egyáltalán? egyszer láttam hogy egy veréb volt benne de az el is ment.

2015. ápr. 21. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
"Üres lakásba" akármelyik madár-pár is beköltözhet. Lehet az vadgalambtól kezdve akár cinke,vagy veréb vagy bármi.
2015. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cinke és a veréb odúlakó. A madarak legalább fele. Szóval azok kizárva. Olyan beletelepülhet, amelyik fészket rak. Pl feketerigó, balkáni gerle, zöldike pl.
2015. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég kevés az esélye, hogy valaki beköltözik, mert általában benne van az ösztönükben a fészek-építési vágy...De amúgy miért akarod kivágni a fát?Csak mert nálunk pont fordítva van:én harcolok az anyukámmal, hogy ne vágják ki a kert végén álló öreg körtefát, ami undorító, kemény körtéket terem, egyszerűen csak mert szeretem...Amióta az eszemet tudom, ott áll az a fa, és minden évben kétszer költ rajta egy cinkepár.Soha nem értettem, hogy miért kell kivágni egy fát, csak mert nincs haszna az emberek felé, és mindig feldühít, ha a városban az ismerős, öreg fákat, amik talán 20-30 éve állnak békésen, valamiért kivágják...:(Ja, és ezt nem kötözködésből írtam, nehogy azt hidd:)
2015. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, pl a fekete rigó!
2015. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!