Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Néhány kérdés hullámosokról (...

Néhány kérdés hullámosokról ( lent )?

Figyelt kérdés

Miért szidkozódnak ha amikor köszönnek nem köszönünk nekik vissza?


Miért akadnak ki attól ha lefekszünk az ágyra és hátat fordítunk nekik?


Miért kezdenek mélyrepülésbe és célozzák a fejünket?


Miért adják a cuki aranyos kismadarat mielőtt kiengedjük őket a szobában, aztán meg mikor kiengedjük őket egyből szidkozódnak...?


Illetve az normális hogy bár velük is sokat foglalkozunk, de irígyek minden más állatra, macskára de még egy csigára is?



2015. ápr. 25. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de ezt nem a "humor" kategóriába akartad véletlenül kiírni?
2015. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem... Teljesen komoly... Reggel mikor felkelünk akkor mondják hogy szia, de ha kicsit kómásabb a fejünk és nem válaszolunk nekik, akkor egyből leh*lyéznek... ha egy nap véletlen elmarad hogy kiengedjük őket akkor szószerint cukin néznek, tudod az a picit oldalradöntött fej stb, aztán közvetlen mikor elrepülnek a kalitka ajtóból, egyből mondják hogy h*lye.. még véletlenül sem mielőtt kijönnének..
2015. ápr. 25. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó, bocsánat, akkor válaszolok normálisan: ők nem igazán érzékelik egy általuk mondogatta szó jelentését, egyszerűen csak utánoznak. Igen, van olyan eset hogy megtanulják alkalmazni szavakat, szókapcsolatokat, pl. "Éhes vagyok", és ilyenkor elvárják, hogy a szó általuk értelmezett jelentése érvénybe lépjen ( éhes vagyok------->etetés)

De térjünk vissza a káromkodásra: gyakori, hogy a papagájok káromkodnak, mivel ezek a szavak éles reakciót váltanak ki a gazdájukból (leszidás, elkergetés, vagy csak döbbenet.) általában az egyedül tartott, unatkozó madarakná fordul ez elő, akik csak így tudnak figyelmet kiprovokálni, de bármilyen tartási körülmény mellett előfordulhat a káromkodás.

Leszoktatni úgy tudod őket erről, hogy amikor káromkodnak, kimész a helyiségből, és egészen addig kint maradsz, míg csend nem lesz. Ha ezt sokszor megcsinálod, lassan megértik, hogy nem így kapnak tőled figyelmet, hanem rendes viselkedéssel.

De lehet az is, hogy egyszerű játéknak veszik a szitkozódást, de akármi oka legyen is, egészen biztos vagyok benne, hogy nem direkt, gonoszságból csinálják.

2015. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem a válaszomból:nem hiszem, hogy irigyek lennének más állatokra, de miből gondolod ezt egyáltalán? Miket csinálnak?
2015. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Abból, hogy ha csak bent van a macska a szobában akkor semmi bajuk, sőt le is szállnak a macskára vagy csak mellé az ágyra és a macska sem bántja őket, de ha felveszem a macskát, vagy csak elkezdem simogatni akkor olyanok lesznek mint akinek elment a józan esze, csérognak, verdesnek a szárnyukkal és ezt a fejnekrepülés dolgot is csinálják...


A másik a kimegyek a szobából dolog amit írtál, bár megfogom próbálni de szerintem nem fog sikerülni, ugyan is ez is az egyik dolog ami kiváltja belőlük a káromkodást...

2015. ápr. 26. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!