Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Idősebb nimfa papgáj szelídíté...

Idősebb nimfa papgáj szelídítése? Hogyan?

Figyelt kérdés
3-4 éves kb üzletben vettük,nem túl vad de nem is szelíd,úgy akarnám megszelídíteni hogy az ujjamon álljon vagy a vállamon,hordozhassam,szóval ne féljen tőlem semiképpen.Egyszer csináltam olyat hogy éheztettem egy ideig és mikor nem bírta ki,evett a tenyeremből,de még mindig fél a kéztől,beteszem a kezem a ketrecbe nem kezd el repdesni de kicsit fúj és lazán csipkedi az ujjam,néha meg lehet simogatni a fejét ha ketrecen ül de ritkán.. Mindig ki van engedve és bent és hidegekben bent tartsuk,melegben kivigyük.Na és még valami ha közel megyek hozzá és beszélek vele még akkor is képes csiripelni,szóval nem olyan nagyon vad,elég nyugodt.Hogy szelídíthetem meg teljesen?
2015. ápr. 25. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne éheztesd. Előbb azt próbáld elérni, hogy ne féljen a közeledben lenni, ehhez meg türelem kell. Fajon belül is eltérő természetűek az egyedek, és ki tudja, őt nem érte-e valami rossz, amiért bizalmatlanná vált.

Az én kis nimfám idén lesz 7 éves, ő nálam született, de egyszer nyoma veszett, visszakerült, csak utána nagyon félt mindentől. Megviselte a szabadtéri kaland. Sokáig pl. félt a tükörtől, mára megbarátkozott vele, beletelt pár évbe. Magától nem mászik a kezemre, de ha megfogom, tűri, és úgy hajlandó, de sokáig megfogni se tudtam annyira se, hogy megnézzem a sérüléseit. Sokáig nem mert kijönni a kalitkából, hiába volt szabad, most már hétvégenként kifejezetten kéri, és akkor mászkál.

2015. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt akarom most próbálni hogy napont 3-4 x 10 percet bent van a kezem a ketrecbe pár napig még meg nem szokja aztán egyre közelebb teszem a kezem és ha egész megszokja akkor megpróbálom kézből etetni ez jó ötlet? persze közbe beszélek hozzá,csak kicsit nehéz bent tartani a kezem 10 percig eléggé elzsibbad..
2015. ápr. 25. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én madárkámnál nem jött be, de van, amikor ez bejön. Igen, ez fárasztó. :-)

Próbáld ki, abból nem lehet gond, aztán látod, hogy mennyire áll rá.

Esetleg valami nasival is próbálkozhatsz, amit szeret, hátha arra odamenne legalább annyira, míg kikapja a kezedből.

2015. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!