Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom kikelteni a csirkét?

Hogyan tudom kikelteni a csirkét?

Figyelt kérdés
Ilyen idióta házit adtak ált. iskolába 8. osztályban...Kelcsünk ki egy csirkét. Mert éppen a csirkérről lesz szó kövi órán. Tojást tudok szerezni. 1 hónapot kaptunk rá, de kövi órrára meg kell kezdeni a keltetést. Még nem tom hovva fogom tenni, de ez legyen a legkisebb gond. Az a hü***lye tanár. Ja és persze 1-est add annak aki nem tessz elegett a kérésének.

2015. ápr. 25. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom akkor egy kis búra alatt uv fény alá kell tenni, de vannak speciális keltetők is
2015. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rakd keltetőgépbe, vagy kotlós tyúk alá. És nem minden tojás termékeny, így nem biztos, hogy ki fog kelni.
2015. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen létezik? o.O

Ha ez igaz, egyszerűbb lesz szerintem egy hónap múlva szerezni egy napos csibét. A csibe 21 nap alatt kel ki, úgy időzítsd.

Ha nincsen kotlósod, se keltető géped, akkor nem tudom hogyan lehetne állandó 36-38 fok alatt tartani a tojást.

A tanárnak meg csak gratulálni tudok. És hova fog rakni egy osztálynyi csibét? Szerintem így akarja magának biztosítani a tavaszi baromfivásárlást. Hiszen így ingyen lesz neki.

2015. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, tényleg így akarja biztosítani az idei csirkéit...Az osztályban 20 vagyunk és abból kb.5-en nem fognak keltetni, valószínű még abból néhány a kutya szájjábban végzi vagy éppen a macska karmai közt tehátt lesz kb. 10 csibéje. Egyébként a tanár tart otthon tyúkokat, ha jól tudom.
2015. ápr. 26. 13:13
 5/6 Egon Noiro ***** válasza:

A keltetéshez állandó hőmérséklet, páratartalom és legalább napi kétszeri forgatás kell.

A 21 nap első harmadában úgy 37,8-38 C°, és 55-60 %-os páratartalom kell. A második hét vége felé kicsit lejjebb lehet venni a hőfokot; úgy 37,5 C°környékére. A 19 naptól még lejjebb kell venni a hőfokot úgy 37,2 C° körülire és meg kell emelni a páratartalmat, hogy lágyítsd a tojáshéjat és segítsd a csibék kikelését. Emellett az első 19 napon legalább naponta kétszer meg kell fordítani a tojásokat az ellentétes felükre, ehhez filccel szoktuk megjelölni a két ellentétes oldalt.

Mindezeket vagy egy kotlós, vagy egy keltető tudja megoldani... Nekiállhatsz persze infrával is, de egy precíz hőmérő és egy páratartalom mérő nem árt. Azzal is kalkulálj, hogy elsső alkalommal még szinte biztos, hogy csak kb minden második tojásból lesz csibe, ezért ne egy tojással ess neki! És persze kakassal rendelkező udvarból keríts tojást az egészhez... Sok szerencsét!

2015. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Egon Noiro ***** válasza:
Az előbb leírtakat a tapasztalatok és a keltetőgépünkhöz adott leírás kombinációja mondatja velem. A tanárodnak meg tényleg gratulálok! Szerintem jobban tenné, ha ő maga ültetne meg egy kotlóst és bioszórán osztályostól ellenőriznétek a folyamatot. Persze lehet, hogy csak arra kíváncsi, hogy keltetőgép nélkül sikerül-e valakinek, hogy lemásolhassa a módszerét...
2015. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!