Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit eszik a galambfióka?

Mit eszik a galambfióka?

Figyelt kérdés
Egy elhagyatott lakás erkélyére beköltöztek a galambok. Két teljes tollazattal rendelkező egészséges, tehát kirepült(nem kiesett) fiókát találtam. Oké, hogy leereszkedtek a másodikról, de még röpképtelenek. befogtam őket és felhívtam a madárvédelmiseket és ott a nő azt mondta, hogy talán vigyem vissza hátha eteti. Az a baj, hogy rengeteg a macska a környéken és nagyon kevés a búvóhely + a kocsik zajától meg sem hallják a szülei. Plusz az icipici bokruktól 10 centire állnak ki be az autók. Ezt nem engedhettem, ezért be akartam rakni valami menhelyre, de galambokkal nem foglalkoznak. Úgy hogy felnevelem. Van már madarakkal tapasztalatom, mert feketerigót is neveltem rossz környezet miatt. Szóval ezzel kapcsolatban kérek segítséget, hogy a galambfióka mit eszik? jó neki a csonti?

2015. máj. 11. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha teljes a tollazatuk, akkor már lehet őket rendes, felnőtt madaraknak való eleséggel etetni, bármelyik állatkereskedésben kapható pintyeleség megfelel nekik.
2015. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. máj. 11. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rendesen kifejlett tolla van, akkor két hétnél idősebb de ha még nem nagyon repülget, akkor egy hónapnál fiatalabb. Ehet akár kiflit vagy kenyérmorzsákat is.

Az enyém most is imádja az ilyesmit, de leginkább gabonamag félét adok neki, a kifli vagy zsemle darabokárt viszont megőrül, úgy szereti.

Víz mindig legyen előtte, aztán iszik ha kell neki.


Olyant nem szereti, amit a húsevő madaraknak szoktak adni, tehát kukacot, húsfélét nem eszik, inkább magféléket.


Az enyémet három napos csupsz csibe korától búzadara és kis víz keverékével kezdtem etetni, ha jól emlékszem fecskendőből. Később már kisebb búzaszemeket is bele tudtam tenni a kézzel kinyitott és a csőr oldalánál fogva nyitva tartott csőrébe. Egyébként a papagáj eleséget, az apró kölest is imádja de amit nálam nagyon fal az a hántolt napraforgó. A kicsinek az még nem fér a csőrébe.


Kb ekkore lehetett, anikor szinte falta a szőlő húsát kicsi darabokra szaggatva és a puha banánt is nagyon szerette.


Az enyém meg van őrülve a sózott hántolt napraforgó magért. Adtam már neki sótlant is, de az valahogy nem nyerte el a tetszését. Most hat éves és itt él velem.


Itt van a nagyságosúr már felnőtt galambként:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

2015. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!