Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szelídítsée...

Hullámos papagáj szelídítsée tippek?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálam a hullámos papagájom. Még fiatal. A kezemből csak ugy eszik, hogy nem mászik rá a kezemre, hanem a rúdon ül és csipeget a tenyeremből.(5napja csinálom ezt hogy rendszeresen etetem a tenyeremből.) Elhúzom a tenyerem enne ő még de nem mer ráugrani a kezemre. Az ujjamra próbáltam ráültetni de megijed(arréb lépeget a rúdon) Azt már elértem h rátegye az egyik lábát az ujjmra, de visszahúzza... ti hogyan szelídítettétek meg? Segítsetek!
2015. máj. 11. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le fogsz pontozni, de szerintem nem a papagájod szelídítése a legnagyobb probléma. A világ egyik legtársasabb lényét tartod egymagában, úgy hogy kezd azzal, hogy vegyél egy társat neki, hogy ne szenvedjen. A társával együtt biztonságban fogja magát érezni, halkabb és szelídebb lesz. Ezután lehet majd szelídíteni, ha ragaszkodsz hozzá, bár ez nem természetes viselkedés a részéről. Ezek az állatok több ezres nagy rajokban élnek Ausztrália sztyeppéin, nem szabad őket egyedül tartani. (sok országban be is tiltották!)Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de hidd el nem akarok rosszat! Sok sikert!
2015. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!