Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két nimfa papagájom és...

Van két nimfa papagájom és mind a ketten menekülnek tőlem (félnek) már megvannak szeptember óta az egyik hamarabb jött azt hittem ha eltelik egy kis idő megszoknak de sajna nem mit tudnák csinálni, hogy közelebb férközenek hozzám?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Főleg az a baj, hogy ketten vannak. Így már nem te vagy a fontos nekik. Külön helységbe kellene tenni őket, vagy az egyiket eladni. A magányos papagájokat el kell engedni a szobában és kezdetben nem foglalkozni velük, hagyni, hogy riadtan üljenek a szekrény tetején. A kalitkáját nyitva hagyni, hogy ha éhes, be tudjon menni. Messziről kedvesen lehet hozzá beszélni. Nem szabad hirtelen mozdulatokat tenni, hangoskodni. Semmikép ne hajkurászd soha. Később próbáld meg, hogy kitartod az ujjadat valami finomsággal, amit szeret, hátha odarepül. Előbb utóbb meg kell, hogy szokjon, bár ez sokkal könnyebb feladat lett volna rögtön, fiatal korában. Nekem volt hullámosom, amit elkergetni sem tudtam a közelemből, annyira ragaszkodott hozzám. Beszélt is:)
2010. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ. akkor majd igyekszem,bár mind a ketten aranyosak,de az egyik aki hamarabb jött elöször téleg jobban viszonyult hozzám.
2010. febr. 25. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!